ye-logo.v1.2

У Хмельницькому не змогли запустити нову програму підтримки учасників АТО

Суспільство 3850
На грошову компенсацію за земельні ділянки торік заклали мільйон гривень, проте їх так і не використали
На грошову компенсацію за земельні ділянки торік заклали мільйон гривень, проте їх так і не використали. Фото: ілюстративне mukachevo.net

Вона передбачала грошові компенсації за земельні ділянки.

Ще у жовтні минулого року виконком Хмельницької міської ради вніс зміни у програму соціальної підтримки учасників АТО, Революції гідності, бійців-добровольців АТО та членів їх сімей. Зокрема, місцева влада запровадила грошові компенсації за земельні ділянки воїнам російсько-української війни. Проте ця ініціатива так і не запрацювала. Чому так сталося, кореспондентам сайту «Є» пояснив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

За словами Олександра Симчишина, чинне законодавство гарантує учасникам російсько-української війни на право на земельну ділянку. Проте мало міст України зможе забезпечити його виконання в повному обсязі, адже землі — обмаль.

«У Хмельницькому зареєстровано понад чотири тисячі учасників російсько-української війни. Якщо їх кількість помножити на шість соток, то такої кількості вільних земельних ділянок у місті фізично немає, — розповідає міський голова. — Аби розв’язати цю проблему, вирішили запровадити грошові компенсації. Тобто людина могла отримати гроші замість ділянки. На це торік виділили один мільйон гривень і були готові відати його охочим».

Проте на цьому запровадження новації зупинилося. Як пояснив Олександр Симчишин, після прийняття виконкомом цього рішення, міська рада отримала зауваження про його невідповідність чинному законодавству. Адже не передбачає грошових компенсацій, а лише право на земельну ділянку. Зі схожими проблемами стикнувся Львів і Тернопіль, які також намагалися запровадити грошові компенсації за землю.

«Ми написали листи до органів центральної влади, аби ті внесли зміни до законодавства або дали нам роз’яснення. Вважаю, що було би правильно запровадити такі компенсації у співфінансуванні з державою», — зазначив очільник Хмельницького.

Читайте також: Для розширення хмельницького сміттєзвалища придбають нові земельні ділянки

Коментарі:

11.02.2020 21:45

А як то так , землі обмаль , о.уїли тварі місцеві депутати

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую