ye-logo.v1.2
29 Жовтня, 2020

Хто і на яких умовах має право на відпустку у період карантину у школах

Суспільство 5986
Батьки можуть працювати вдома, або взяти відпустку за власний рахунок
Батьки можуть працювати вдома, або взяти відпустку за власний рахунок. Фото: www.rbc.ua

Від сьогодні і до 3 квітня у всіх навчальних закладах призупиняється освітній процес.

Зазвичай, діти радіють тому факту, що не треба йти до школи, а ось батьки в цей період - навпаки - розриваються між домом і роботою. Як повідомляє LegalHub на період оголошеного карантину, батьки мають право на відпустку. Щоправда, без збереження заробітної плати. Така відпустка надається за бажанням працівника в обов’язковому порядку матері або іншій особі, зазначеній у статті 25 Закону України «Про відпустки». 

На відпустку мають право: матір, батько, бабуся, дідусь, інші родичі, які фактично доглядають за дитиною, особа, яка усиновила дитину, особа, яка взяла під опіку дитину, один із прийомних батьків, один із батьків-вихователів.

Така відпустка має переваги та недоліки. Перевага в тому, що ви у законному порядку маєте змогу перебувати зі своєю дитиною вдома під час карантину, а ось недолік - зарплатні за цей період не отримаєте.

Щоб оформити відпустку необхідно: документи, що підтверджують оголошення карантину (це довідки з навчальних закладів або копії наказів про призупинення навчального процесу); копія свідоцтва про народження дитини та документ, який посвідчує відповідний статус працівника (заява працівника про надання відпустки без збереження заробітної плати на період оголошення карантину). Ознайомившись із заявою про відпуску та документами, долученими до неї, роботодавець зобов’язаний видати наказ (розпорядження) про надання відпустки (наказ про надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати на період оголошення карантину).

Варто зазначити, що відпустка без збереження заробітної плати надається на період оголошення карантину на відповідній території. Оскільки весь період карантину може тривати кілька тижнів і за потреби може продовжуватися та запроваджуватися кілька разів протягом року, така відпустка може бути продовжена та надаватися стільки разів, скільки впродовж року буде відповідних подій.

Окрім відпустки, працівник також не позбавлений права укладати трудові договори про роботу вдома з додержанням норм законодавства.

Нагадаємо, вчора 11 березня, Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», яка є обов'язковою до виконання по всій території України. Відповідно, від 12 березня і до 3 квітня в усіх закладах освіти Хмельниччини призупиняється навчальний процес - як у школах та вищих навчальних закладах, так і дитячих садочках.

До теми: Медики розповіли, як почувається хмельничанин, у якого підозрювали коронавірус

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую