ye-logo.v1.2

Де лікуватимуть жителів Хмельниччини, які захворіють на коронавірус

Суспільство 11365
«На Хмельниччині напрацювали поетапний план дій протидії COVID-19», — голова ОДА
«На Хмельниччині напрацювали поетапний план дій протидії COVID-19», — голова ОДА. Фото: Володимира Гординського

Дмитро Габінет озвучив, як діятимуть в області у разі швидкого розповсюдження цієї інфекції.

Сьогодні, 28 березня, голова Хмельницької облдержадміністрації розповів депутатам обласної ради про алгоритми дії, якщо COVID-19 почне стрімке поширення на території краю. Він зазначив, що в таких умовах хворих на коронавірус прийматиме не лише Хмельницька міська інфекційна лікарня, а й опорні медзаклади області.

Дмитро Габінет заявив, що у Хмельницькому зафіксований перший випадок COVID-19. Тому потрібно якнайшвидше підготувати область до можливого спалаху коронавірусу. Наразі вже є алгоритм роботи у разі стрімкого розповсюдження цієї інфекції територією області.

«Базовим медзакладом залишається Хмельницька міська інфекційна лікарня. Саме там розміщують людей хворих на коронавірус. Для цього там є 40 спеціальних боксів, — розповідає голова облдержадміністрації. — Тому поки головний матеріальний ресурс йде саме на цю лікарню, адже за всіма рекомендаціями намагаємося сконцентрувати хворих в одному місці. Наприклад, для догляду одного пацієнта з COVID-19 потрібний пост з шести медиків. Стільки ж лікарів можуть доглядати й за п’ятьма хворими».

До теми: Повернулася з Європи: що відомо про хмельничанку, в якої виявили COVID-19

За словами Дмитра Габінета, якщо кількість пацієнтів зростатиме розпочнеться другий етап. Під пацієнтів з діагнозом «коронавірус» відведуть цілий корпус Хмельницької міської інфекційної лікарні. А це 90 ліжкомісць. Інших пацієнтів, які не мають COVID-19, перемісять в інші лікарні: у Хмельницьку, Ярмолинецьку й Красилівську центральні районні лікарні.

«Загалом у Хмельницькій інфекційній лікарні можна забезпечити місця для 200 хворих. Якщо цього буде недостатньо, то свої ліжка спершу розгорнуть Дунаєвецька й Славутська районні лікарні, а далі — Городоцька, Шепетівська, Старокостянтинівська… Тобто будуть залучені всі опорні лікарні Хмельницької області», — зазначив Дмитро Габінет.

Він також розповів, де будуть народжувати жінки, які захворіли COVID-19. Для цього обрали Хмельницький міський перинатальний центр. На відміну від обласного, у цього медичного закладу є необхідні умови для прийняття пологів і недопущення розповсюдження інфекції.

«Щодо операцій. Громадян хворих на коронавірус передусім оперуватимуть у Хмельницькому обласному протитуберкульозному диспансері», — зазначив Дмитро Габінет.

До теми: Дмитро Габінет розповів про роботу карантинних блокпостів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую