ye-logo.v1.2
4 Грудня, 2020

Куди дівають медичні відходи після лікування хворих на COVID-19

Суспільство 1573
Про утилізацію медичного сміття розповіла Оксана Піддубна
Про утилізацію медичного сміття розповіла Оксана Піддубна. Фото: автора

Про це розповіла головна лікарка Хмельницької інфекційної лікарні.

Медичні маски, рукавички та захисні костюми, яке використовують медики, не просто викидають у сміття, а знезаражують та утилізують у спеціальній печі. За словами головної лікарки Хмельницької інфекційної лікарні Оксани Піддубної, процедура утилізації таких відходів прописана у нормативних документах (наказ МОЗ від 08.06.2015 р. №325).

«Ми заключили договір із протитуберкульозним диспансером, що знаходиться в селі Осташки. Відходи збираємо, знезаражуємо, розміщуємо у спеціальні кульки і спеціальним транспортом, який нам виділило місто, вивозимо усі ці відходи туди», – пояснила Оксана Піддубна.

У протитуберкульозному диспансері діє піч-інсинератор для спалювання медичних відходів.

До теми: Як пошити захисну маску для обличчя вдома (ВІДЕО)

Варто зазначити, що Екобус не прийматиме маски та рукавички. Про це повідомили у Хмельницькій міській раді. Також там закликають, перед тим, як викидати у смітник використані маски та рукавички, знезаразити їх.

«Просимо маски, рукавички та інші предмети помістити в окремий пакет чи ємність і лише після цього викидати у смітник. Це убезпечить працівників КП «Спецкомунтранс» та запобігатиме тому, щоб птахи не розносили ці предмети на полігоні твердих побутових відходів. Для тих, хто має ознаки ГРВІ чи інші захворювання, рекомендуємо ще й дезінфікувати маски та інші предмети, які збираєтесь викинути у смітник», – зазначили у міській раді.  

Варто зазначити, що в області вже 15 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Здам житло

  Так  Ні, дякую