ye-logo.v1.2

Урядовці прийняли нові правила самоізоляції

Суспільство 5068
Кабмін продовжив карантин до 11 травня
Кабмін продовжив карантин до 11 травня. Фото: facebook.com/KabminUA

Крім продовження карантину, в урядовій постанові передбачено кілька новацій.

Вчора, 22 квітня, Кабінет міністрів України прийняв зміни до постанови про запобігання поширенню COVID-19. Тепер повний текст прийнятих змін опублікований на сайті уряду.

У постанові основним пунктом стало продовження карантину до 11 травня. Відповідно до того часу чинними залишають раніше прийняті заборони та вимоги. Наприклад, щодо перебувати у громадських місцях з вдягненими захисними масками та перебування на вулицях з документами, які посвідчують особу.

Власне вимогу ходити вулицями з документами урядовці підкріпили затвердженим Порядком самоізоляції осіб. Тобто на вулицях і громадських місцях правоохоронці й уповноважені органами місцевого самоврядування особи можуть проводити вибіркову перевірку документів у людей. За допомогою електронної системи вони дізнаватимуться, чи людина не порушила вимог щодо самоізоляції.

Фактично сам перелік осіб, які підпадають під самоізоляцію маже не змінився. Згідно з Порядком, це ті особи:

  • які мали контакт з підтвердженим випадком COVID-19 (крім осіб, які виконували свої службові обов’язки й використовували засоби індивідуального захисту);
  • щодо яких є підозра на інфікування, або, які хворіють на COVID-19 в легкій формі та не потребують госпіталізації;
  • які дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома» Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до перетину державного кордону або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї;
  • які досягли 60-річного віку (крім низки раніше затверджених винятків).

Особливості самоізоляції за допомогою мобільного додатку.

Фактично новацією стало використання мобільного додатку «Дій вдома». Під час засідання Кабміну про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Він зазначив, що представники Міністерства цифрової трансформації доопрацювали роботу цієї електронної системи.

Тому, згідно з Положенням, людина може за погодженням лікаря або працівників МОЗ самостійно внести у додаток свої паспортні дані, контакту інформацію та місце самоізоляції. Після цього не можна його видаляти впродовж 14-денного періоду. Після його встановлення у випадкові проміжки часу протягом дня людина отримуватиме повідомлення (push-повідомлення). Впродовж 15 хвилин за допомогою мобільного вона повинна зробити фото свого обличчя.

До теми: На Хмельниччині методом ПЛР протестували уже понад тисячу осіб, експрес-тестами – більше 

«У разі невідповідності геолокації або фотографії, відсутності зв’язку з мобільним додатком, видалення, встановлення обмежень щодо передачі інформації за допомогою мобільного додатка, до органів Національної поліції надсилається повідомлення про випадок порушення умов самоізоляції», — йдеться у Положенні Кабміну.

Далі зазначається, що відповідальні органи мають проконтролювати, чи така людина дійсно дотримується вимог щодо самоізоляції. Проте саме повідомлення надіслане правоохоронцям мобільним додатком не може бути підставою до притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Чи дозволено виходити на вулицю людям на самоізоляції?

Раніше вже Кабмін вносив уточнення щодо цього питання. Нині ж урядовці винесли їх у відповідне положення. Ці дозволи стосуються людей, які перебувають на самоізоляції, але не мають лабораторно підтвердженого діагнозу COVID-19.

1. Дозволяється двічі на день вигулювати домашніх тварин, але не більше однієї години на добу, за умови використання засобів індивідуального захисту.

2. Дозволяється відвідувати місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, медичними виробами. Проте вони повинні бути розташовані не більше ніж два кілометри від місця самоізоляції. Це дозволено робити щодня впродовж двох годин на добу. Обов’язкова умова — вдягнені засоби індивідуального захисту.

«Також особа, яка перебуває на самоізоляції, має право звертатися за отриманням медичної допомоги. У невідкладних випадках особа, яка перебуває на самоізоляції, звертається за екстреною медичною допомогою», — йдеться у Положенні.

Інші зміни щодо карантинних заходів.

Цього разу Кабмін розширив перелік людей, які мають право їздити у міському громадському транспорті. Додали громадян, які мають бажання стати донорами крові. Підставою для цього можуть бути посвідчення донора крові чи її компонентів або довідка, яка надається донору за місцем медичного обстеження чи здачі крові.

Також урядовці дали роз’яснення, що робити працівникам окремих сфер обслуговування населення, які повинні проходити обов’язкові медичні обстеження, але вони припали на період карантину. Фактично Кабмін дозволив працювати таким людям під час карантину й впродовж 30 днів після його завершення.

Читайте також: Проїзд за спецквитками: коли хмельничанам чекати змін у роботі громадського транспорту

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую