ye-logo.v1.2

Ностальгії за радянськими курортами подоляни немають

Суспільство 3887
Фото: Юлія

Принаймні, їхати до Сочі чи Батумі бажаючих дуже мало

Той, кому довелося пожити у Радянському Союзі, добре пам'ятає, наскільки престижно було відпочивати у Сочі, Піцунді, Батумі чи Гаграх. Тепле море, пальми, високі гори, вкриті зеленими лісами, а на верхів’ях – білі снігові шапки. Де ще таке побачиш? Але з розпадом країни всесоюзні оздоровниці помалу почали втрачати статус престижних місць відпочинку. Принаймні, в українців. Обдзвонивши десяток хмельницьких турагенцій, лише в одній ми почули, що на тисячу туристів трапляється два-три, які бажають відпочивати на чорноморському узбережжі Росії чи Грузії. «Відпочинок там досить дорогий, причому велика частка витрат припадає на дорогу, - сказали нам у центрі подорожей «Сієста». - Значно дешевше поїхати на такі престижні курорти Криму, як Ялта чи Алушта. За ціною відпочинок в Сочі чи Грузії подібний до Єгипту, Туреччини. Але сервіс на закордонних курортах значно вищий, цікавіші природа та екскурсії». А от в турагенції «Гюрсес» зізналися, що останнім часом туроператори починають надавати пропозиції щодо відпочинку у Грузії. Щоправда, це більше стосується не узбережжя, а туристичних екскурсійних маршрутів.

Золото та сонце

Ще один популярний і престижний курорт радянських часів – Болгарія. Можна навіть сказати, що це – курорт для обраних, адже далеко не кожен звичайний українець міг запросто виїхати за кордон. Тепер, щоб відпочити у Болгарії, особливих зусиль докладати не потрібно. Головне – мати закордонний паспорт і звернутися до турагенції. Та й за ціною поїздка до колишньої країни соцтабору не набагато дорожча, ніж до Криму. Тим паче, що до болгарських курортів можна дістатися автобусом з Хмельницького. Тому відпочинок у Болгарії набуває все більшої популярності. У 1990-ті роки туристична галузь країни пережила спад, проте тепер спостерігається значний підйом. Кожна агенція Хмельницького запропонує відпочинок у Болгарії на будь-який смак. Можна вдвох відпочивати десять днів за 500 євро. Але, в середньому, за десятиденний відпочинок у липні-серпні доведеться викласти 300-350 євро з людини. До цієї суми входить проживаня, проїзд та сніданки. Найбільшою популярністю користуються чорноморські курорти Сонячний берег та Золоті піски. Більшість готелів Сонячного Берега мають від однієї до трьох зірок. На Золотих Пісках в останні десять років з'явився квартал п'ятизіркових готелів з хорошими ресторанами, бутіками, кав'ярнями. Звичайний тризірковий готель на Золотих Пісках нагадує гарний готель радянських часів десь у Ялті, тільки, кажуть у турагенціях, вода є цілодобово, бар працює всю ніч і в номері нічого не ламається.

Ще один популярний курорт Болгарії — Албена - знаходиться на території національного заповідника. Будувалася Албена спеціально для німецьких туристів. Тут все, як і на інших болгарських курортах, але компактніше.

Мандарини та фонтани

«Сьогодні столиця Аджарії – Батумі – досить осучаснена, – розповідає Валентина, яка минулого року відвідала популярний курорт, на батьківщині її нареченого. – Ще у дитинстві мені довелося з батьками відвідати Батумі, і вже тоді він мені вразив. А чого нині вартий лише нещодавно збудований готель «Шератон Палас»! Серед десятків подібних закладів він виділяється особливо – шик та блиск. Номер у цьому закладі коштує влітку 450 доларів». Як розповідає наша співбесідниця, усе місто, яке є найважливішим портом Грузії, розквітло з новою силою завдяки старанням нинішнього глави Грузії. Нині місто більше нагадує європейський курорт і помітно відрізняється від багатьох інших куточків кавказької країни. «Нині Батумі потопає у пальмах, лимонних і апельсинових деревах, - ділиться Валентина. – А ще, я була досить здивована, дізнавшись, що Батумі має вулицю Сталіна. Навіть збережено будинок, де зупинявся Джугашвілі. До «батька усіх народів» тут особливе ставлення «з любов’ю». А уряд цієї автономної країни всіляко сприяє будь-якому інвестуванню, а особливо - інвестуванню в готельний бізнес. Якщо, приміром, ви вирішили будувати готель у Батумі, то п’ятнадцять років не будете сплачувати податок на прибуток. Процвітає у місті й ігровий бізнес. «Серед місць, вартих уваги, виділила б фонтани, - каже туристка. - У Батумі, напевне, немає жодної площі, де б їх не було. На одному з них, музично-кольоровому, навіть демонструють балетну класику – «Лебединне озеро». Тому, до Батумі їхати варто навіть заради цього дійства».
Проте, для того, щоб побачити справжнє Батумі, необхідно відвідати місцевий ринок, який, за словами Валентини, шокує брудом і бідністю. Хоча, за цінами це курортне місце у рази відрізняється від кримських здравниць, де усе набагато дорожче. Один «мінус» відпочинку у Батумі – вартість поїздки для громадян України на цей курорт. Лише переліт обійдеться вам, у середньому, майже в 4000 тисячі гривень і забере 16 годин.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую