ye-logo.v1.2
26 Жовтня, 2020

Автомобілі з історією: у Хмельницькому відкриють музей раритетних авто

Суспільство 3669
Частина автомобілів чекає на реставрацію
Частина автомобілів чекає на реставрацію. Фото: автора

Музей поки не відкритий для відвідувачів.

У Хмельницькому на базі міського комітету товариства сприяння обороні України готуються до створення музею раритетних автомобілів. Як розповідає директор організації Володимир Ковальчук, наразі у колекції понад 60 автівок. Не всі транспортні засоби «на ходу», але до офіційного відкриття музею, яке планують наприкінці літа, ситуацію мають виправити.

«Усі автомобілі – це експонати. Збираємо ми їх довго – майже сім років. Буває, люди просто передають нам автомобілі безкоштовно. Є такі, що дають в якості виставкового зразка, але залишають за собою право власності. Ми ж приводимо експонат до ладу. Деякі купуємо за кошти волонтерів, власні збереження та кошти інших юридичних осіб», - розповідає Володимир Іванович.

Таким чином на базі нараховується 64 автомобілі, випущені до 70-их років. Відсотків 30% з них уже в робочому стані. Зараз чекають закінчення карантину аби їх ремонт продовжити, зайнятись технічною частиною решти. Володимир Ковальчук зазначає, для відновлення старовинних траспортних засобів мають усі необхідні деталі. Є й так звані автомобілі донори – коли з двох однакових не робочих авто збирають одне, яке працюватиме.

У автопарку 64 автівки
Авто мають відреонтуваати до кінця літа
Є у колекції і мотоцикли
Праворуч - авто 1939 року

«Товариство культивує сім видів спорту, серед яких мотокрос та автоспорт. Ремонтні роботи проводять наші спортсмени любителі, які є аматорами. Вони вечорами, а або у вільний від роботи час, збираються і ремонтують. На базі є своя майстерня. Наявне обладнання, що дозволяє проводити такі роботи», - додає директор.

Кожен автомобіль – окрема історія

Володимир Іванович зізнається, кожен експонат у колекції майбутнього музею має свою історію. Адже в окремий період виконував ті чи інші завдання – для когось був помічником сім'ї, а для когось ставав незамінним у роботі, і, навіть, на секретних завданнях. Наприклад «ГАЗ 21» працював у структурі Комітету державної безпеки і призначався для виконання держаних доручень.

«Це спецавтомобіль, який випускався не серією, а одиничними партіями у 50их-70их роках. У нього хороший двигун і можливість розвивати швидкість до 220 кілометрів на годину. На той час це був дуже потужний автомобіль», - ділиться Володимир Ковальчук.

Праворуч - авто для службових завдань
Салон також потребує ремонту
Володимир Іванович показує радянський всюдихід із видозміненим переднім та заднім постом
"ГАЗ" готовий до використання

Є серед експонатів всюдихід «Москвич 403», яких на території тодішнього радянського союзу випустили тільки 500 штук. Він в стадії реставрації. Авто запропонував забрати на базу музею сам власник, оскільки не може його відновити.

«Один із найстаріших автомобілів, які у нас є «Олімпія» 1939 року випуску. Він теж чекає поки закінчиться карантин і хлопці зможуть працювати над ним», - коментує керівник.

Частина раритетних авто стоїть прямо на подвір'ї Хмельницького міського комітету товариства сприяння обороні України, що на вулиці Березневій, 3. Інші помістили у музей, який розташували у приміщенні, що знаходиться за тією ж адресою. Це триповерхове приміщення, де на першому поверсі тир, а на другому та третьому облаштовують музей. Володимир Іванович каже, що крім завдання привести до ладу експонати, є чимало роботи і над самою спорудою, адже вона будується понад десять років й досі не завершена. Керівник має надію, що до кінця літа вдасться зі всім справитись і показати колекційні автомобілі хмельничанам.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую