ye-logo.v1.2

Лікарка розповіла, як проводять планову вакцинацію і чи вплинув на це карантин

Здоров'я 2352
У такому "захисті" лікарі працюють по 4-5 годин
У такому "захисті" лікарі працюють по 4-5 годин. Фото: зі сторінки Валентини Гесаль

Валентина Гесаль розповіла деталі про роботу центру ПМСД та амбулаторій.

Головна лікарка Хмельницького міського центру ПМСД №1 Валентина Гесаль каже, хоч зараз більшість зусиль спрямовано на боротьбу із коронавірусною інфекцією, але від того інші хвороби нікуди не поділися. І для того, щоб не наражати себе на небезпеку у майбутньому, варто дотримуватися усіх необхідних рекомендації щодо вакцинації як для дітей так і для дорослих.

«Планову вакцинацію ніхто не відміняв. Для того, щоб вона пройшла безпечно, людина, яка планує вакцинуватися, або батьки, які планують вакцинувати своїх дітей, мають у телефонному режимі домовитися із педіатром, щоб узгодити години. Це для того, щоб максимально зменшити контакти із іншими пацієнтами», – пояснює Валентина Гесаль.

Вона каже, пацієнтів обслуговують максимально у телефонному режимі, але щеплення на дому не виконуються, тому навіть якщо ви на суворому карантині, але прийшов час для вакцинації, доведеться їхати у медзаклад.

До теми: У Хмельницькому відкрили нову амбулаторію сімейної медицини

«На жаль, на дому ми щеплення не виконуємо, оскільки вони мають бути виконані у приміщенні обладнаному відповідно до табелю оснащення. Раніше це були окремі кабінети для щеплень, зараз таких вимог немає, але ми його проводимо у процедурному кабінеті», – каже Валентина Гесаль.

Усі вакцини зараз, відповідно до календаря щеплень, проводять, незалежно від карантинних обмежень.

«Особливо закликаю матусь, які мають маленьких діток, виконати первинний вакцинальний комплекс і не порушувати календар щеплень. Дорослим ми, в основному, робимо щеплення від дифтерії і правця. Ці вакцини можна плюс-мінус декілька тижнів відтермінувати, але не рекомендую порушувати режим вакцинації. Особливо враховуючи, що випадок дифтерії минулого року уже був у нас зареєстрований. Діткам ми робимо усі десять щеплень, які передбачені календарем», – каже лікарка і додає, що варто попередньо домовитися про зустріч із лікарем.

Валентина Гесаль каже, кількість щеплень зменшилася, але сподівається, що усі бажаючи просто відтермінували цю процедуру.

Що ж до загального режиму роботи амбулаторії, лікарка каже, прийоми проводить один медпрацівник, який оснащений усіма необхідними засобами захисту.

«Медику, який веде прийом пацієнтів потрібно бути повністю з засобах індивідуального захисту. Їх у нас достатньо. Але головне, не лише навчити медика одягнути правильно усі засоби захисту, але й правильно його зняти для того, щоб не було інфікування в період зняття. Чесно скажу, що важко працювати, бо 4-5 годин посидиш у цьому захисті, то і на носі рубці і синяки під очима. Але, процитую картинку, яка «гуляє» в мережі: важко дихати не в масці, а з запаленням легень. Ми повинні перш за все думати за свій захист, бо ми група ризику і контактуємо з великою кількістю пацієнтів», – каже Валентина Гесаль і додає, щоб пацієнти не боялися і не приховували свої контакти із тими, хто мав симптоми гострої респіраторною вірусною інфекцією, бо це може убезпечити і вас і медиків, від серйозного захворювання.  

Детальніше дивіться у відео:

Читайте також: Як курсуватиме громадський транспорт у Хмельницькому після пом'якшення карантину

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую