ye-logo.v1.2

Як карантин вплинув на читання новин

Суспільство 2459
Під час карантину в Україні та Хмельниччині люди почали більше цікавитися новинами
Під час карантину в Україні та Хмельниччині люди почали більше цікавитися новинами. Фото: автора

Люди почали частіше відвідувати новинні ресурси та користуватися соцмережами.

Понад два місяці карантинних заходів, пов’язаних з поширенням коронавірусу COVID-19, вплинули на медіаспоживання українців. Хмельниччина – не виняток. Люди почали більше споживати новин, дивитися фільми, прибирати вдома, готувати тощо.

Це, мабуть, і не дивно. Але чимало людей залишилися вдома та потребували інформації.

Як приклад - на сайт «Є». Якщо в 2019 році сайт «Є» відвідало понад 10 мільйонів відвідувачів (в середньому майже 28 тисяч користувачів у день, дані Google Analytics), а за два місяці 2020 року середня відвідуваність зросла 29,7 тисяч користувачів, то в березні-квітні все змінилося…

У березні на сайті «Є» кількість відвідувачів зросла до 1,35 мільйони, або, в середньому, 43,6 тисячі користувачів на добу. Зросла аудиторія й каналу «Є» в «Youtube». Якщо до карантину щомісяця на наш канал додавалося 150-170 підписників, то в березні +328, а час переглядів відео зріс на 20%. Схожа ситуація й в «Фейсбуці», де аудиторія сторінки «Сайт Є. Новини» також зросла майже на чотири сотні, а відеоспоживання, якщо вимірювати в хвилинах, зросло, порівнюючи з лютим, на 211%.

Щоправда, через попит на новини, зросла й кількість фейкових повідомлень у соціальних мережах. Звісно, левова частка яких стосувалася саме карантину та COVID-19. Через що, власне, журналістам сайту «Є» доводилося не раз розвінчувати ці неправдиві чи маніпулятивні новини з соцмереж. Це і про вертольоти з ліками для дезінфекції, і про відмову в Швеції боротися з коронавірусом, і про злочинців, які під виглядом дезінфекції квартир наче грабують хмельничан тощо.

І якщо в Україні в квітні медіаспоживання новин пішло на спад, то, на прикладі сайту «Є», можна говорити, що на Хмельниччині продовжилося зростання. Новини на сайті «Є» в квітні читали понад 1,7 мільйони користувачів, а це понад 58 тисяч відвідувачів на день. Для нас це рекорд, за що і дякуємо усім нашим читачам. Та й у «Фейсбуці» підписників сторінки «Сайт Є. Новини» стало на понад 700 людей більше, в «Youtube» - на 278.

Ще трохи статистики по Україні. Так, за даними «Kantar CMeter», новинні ресурси та освітні портали для школярів суттєво збільшили свої охоплення у березні. У квітні ж, новинні ресурси дещо втратили позиції, але все ще зберігали своє чисельне представництво у рейтингу — 7 з 25 сайтів. Трійка лідерів залишилася незмінною: Google, Youtube, Facebook. Які, між іншим, також ретранслюють новини.

Рейтинг популярних сайтів в Україні за квітень 2020 в порівнянні з березнем 2020 року. Фото tns-ua.com

Утім, всьому цьому, мабуть, є пояснення. В даному випадку – пандемія коронавірусу. Адже, до прикладу, за результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 24-25 квітня, 68% респондентів часто слідкували за новинами про коронавірус, 19% робили це інколи, 9% - рідко. 5% взагалі не цікавилися такими новинами.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую