ye-logo.v1.2

Паралельне тестування: у Хмельницькому «запускають» свою лабораторію для ПЛР-досліджень

Суспільство 2290
Олександр Симчишин: Щоб запустити ПЛР-дослідження в місті треба 120 тисяч гривень
Олександр Симчишин: Щоб запустити ПЛР-дослідження в місті треба 120 тисяч гривень. Фото: Пресслужби Хмельницької міської ради

Частину обладнання для цього уже мають, ще частину – докупляють.

Для того, щоб "запустити" в роботу ампліфікатор, на якому проводитимуть ПЛР-тестування для жителів міста, необхідно 120 тисяч гривень. Про це під час брифінгу повідомив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. Він зазначив, що лабораторія працюватиме на базі Хмельницького міського перинатального центру.

«Ми запускаємо свою лабораторію ПЛР-діагностики. Тому що, така ситуація, коли є затримка (ПЛР-досліджень обласним лабораторним центромавт.) на тиждень, по 700 тестів у черзі стоять, на нашу думку, є неприпустимою. Запускаємо лабораторію на базі перинатального центру. Ампліфікатор потребує ремонту, але протягом тижня ми плануємо його відремонтувати і закупити ще необхідну частину обладнання», – розповів Олександр Симчишин.

Договір, на технічне обслуговування вже, за словами міського голови, оприлюднюють у системі Prozorro. Тим часом, йдуть пошуки ПЛР-систем, але у міській раді сподіваються, що вже з наступного тижня лабораторний центр буде готовий тестувати біоматеріали, щоб пройти верифікацію у референт лабораторії МОЗ. Планується, що міський лабцентр тестуватиме медичних працівників, тих людей, які є контактними, у групі ризику, які потребують лікування.

До теми: У Хмельницькому готові тестувати на антитіла до коронавірусу: кого перевірятимуть першими

Для того, щоб запустити в роботу ампліфікатор, за словами міського голови, необхідно 120 тисяч гривень.

«У нас по перинатальному центрі була економія міського бюджету. Ми планували, при уточненні бюджету, 109 тисяч гривень забрати на інші потреби. Але зважаючи, що запускаємо лабораторію, забирати їх не будемо. Також частину тестів будемо закупляти за позабюджетні кошти, а частину таки за бюджетні. Ще частину і сам перинатальний центр закупить», – пояснює Олександр Симчишин.

Хмельницький обласний лабораторний центр і далі буде робити ПЛР-тестування для міста, але вже винятково для тих категорій, для яких він зобов’язаний робити це згідно із наказами МОЗ і іншими нормативними документами.

«У нас буде паралельне тестування. Ми зможемо суттєво збільшити кількість тестувань тих людей, які стоять у черзі. До прикладу, хворий якого виявили вчора, декілька днів чекав тестування, який контактний із дружиною. А в неї виявили захворювання десь орієнтовно тиждень тому. А чоловік весь цей час чекав результатів. Хоча лабораторний центр працює на понад сто відсотків, і у вихідні, але не можуть робити більше», – пояснює Олександр Симчишин.

Над проведенням ПЛР-досліджень працюватимуть троє людей - один лаборант і два медпрацівники. Планується, що проводитимуть до 90 досліджень за добу. На першу партію досліджень уже придбані 90 ПЛР-систем.

Читайте також: Медпрацівники і діти – від COVID-19 в області одужали майже три десятки людей

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую