ye-logo.v1.2

ЗНО 2020: правила проведення тестування в умовах пандемії

Суспільство 2669
Тестування стартує 25 червня
Тестування стартує 25 червня. Фото: ілюстративне unsplash.com

Кого можуть не впустити в аудиторію та яка дистанція має бути між учасниками, у матеріалі.

Цього року сесія зовнішнього незалежного оцінювання в Україні відбуватиметься з 25 червня по 17 липня. У зв’язку з карантином передбачаються додаткові заходи безпеки. Як саме проходитиме про ЗНО 2020 в умовах пандемії розповіла «Українській правді» заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

За словами освітянки, учасники ЗНО цьогоріч повинні прийти до пункту тестування у зазначений діапазон часу, який буде у їхньому запрошенні-перепустці.

«Якщо раніше всі учасники, фактично, одночасно намагалися потрапити в пункт тестування, то тепер у запрошенні-перепустці ми запропонуємо їм заходити в пункт у певний період часу», – пояснює Вакуленко.

Впускатимуть дітей до 10:50. Інформація про час має з’явитися на особистій сторінці учасника ЗНО 4 червня. Також працівники перед пунктом тестування проситимуть випускників дотримуватися соціальної дистанції.

Як впускатимуть до пункту тестування

Учасники по одному підходять до чергового на пункті та показують паспорт або ІD-картку, сертифікат ЗНО, а також запрошення-перепустку. При цьому учасники повинні зняти маску і показати обличчя. Потім учасникам варто знову надягти маску. Медпрацівник вимірює температуру безконтактним термометром.

«Якщо температура нижча, ніж 37,2°C, людина входить до пункту тестування, – пояснює Вакуленко. – Випускникам пропонують помити руки. Потім людина проходить за вказівниками до аудиторії».

Перед входом в аудиторію учасників мають ідентифікувати ще раз. Учасники так само повинні відійти на безпечну відстань від інструктора, показати власний документ і обличчя без маски.

За правилами гігієни та рекомендаціями ВООЗ, після того, як людина зняла одноразову маску, надягати знову її вже не можна. Проте в УЦОЯО зазначають, що не контролюватимуть те, як учасник поводиться з маскою.

«Ми рекомендуватимемо учасникам помити руки перш ніж демонструвати своє обличчя і помити руки після. Я думаю, що якщо учасник на секунду знімає з вуха маску, то це його власне рішення – міняти маску чи ні. До того ж учасник може бути в багаторазовій масці або респіраторі", – каже Вакуленко.

Під час складання ЗНО в стандартній аудиторії має бути максимум 15 учасників і 2 інструктори. Спершу у МОН говорили про обов'язкову дистанцію 1,5 метри. Потім зменшили відстань до 1,2 метри.

Приміщення мають провітрювати перед і після проведення тестування не менше 30 хвилин, а також дезінфікувати.

При температурі, вищій за 37,2°C, в пункт вже не впускатимуть

Але для когось вона може бути нормою. У таких випадках УЦОЯО радить завчасно звернутися до медиків та отримати довідку, яка це підтверджує.

"Якщо в учасника при нормальній температурі будуть виявлені інші ознаки ГРВІ, наприклад, чхання, кашель, почервоніння обличчя, очей і т.д., то тоді ми теж просимо учасника не брати участі в основній сесії", – пояснює заступниця директора УЦОЯО.

У центрі оцінювання якості освіти запевняють, що симптоми ГРВІ або підвищення температури входять до списку поважних причин, через які можна взяти участь в додатковій сесії ЗНО.

"Якщо ж і на додаткові сесії учасник не зможе взяти участь, тоді державну підсумкову атестацію можна буде пройти в закладі освіти за рішенням педагогічної ради.

Вступ у заклад вищої освіти можна буде здійснити в межах вступної кампанії закладу освіти, склавши вступне випробування в самому закладі", – каже Вакуленко.

Як відбуватиметься пробне ЗНО

Маски – обов’язково, температуру міряти не будуть, але за найменших ознак ГРВІ учасників відправлятимуть додому.
"За найменших ознак захворювання ми просимо дитину залишатися вдома.

Ми розуміємо, що проходження пробного – це дуже корисно і важливо, але ми зробимо все для того, щоб учасники, навіть перебуваючи вдома, отримав ті самі переваги", – кажуть в УЦОЯО.

Наприклад, в кабінеті учасника буде розміщений повний комплект тестових матеріалів.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую