Гаряча тема:
- Війна
ЗНО 2020: правила проведення тестування в умовах пандемії

Кого можуть не впустити в аудиторію та яка дистанція має бути між учасниками, у матеріалі.
Цього року сесія зовнішнього незалежного оцінювання в Україні відбуватиметься з 25 червня по 17 липня. У зв’язку з карантином передбачаються додаткові заходи безпеки. Як саме проходитиме про ЗНО 2020 в умовах пандемії розповіла «Українській правді» заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
За словами освітянки, учасники ЗНО цьогоріч повинні прийти до пункту тестування у зазначений діапазон часу, який буде у їхньому запрошенні-перепустці.
«Якщо раніше всі учасники, фактично, одночасно намагалися потрапити в пункт тестування, то тепер у запрошенні-перепустці ми запропонуємо їм заходити в пункт у певний період часу», – пояснює Вакуленко.
Впускатимуть дітей до 10:50. Інформація про час має з’явитися на особистій сторінці учасника ЗНО 4 червня. Також працівники перед пунктом тестування проситимуть випускників дотримуватися соціальної дистанції.
Як впускатимуть до пункту тестування
Учасники по одному підходять до чергового на пункті та показують паспорт або ІD-картку, сертифікат ЗНО, а також запрошення-перепустку. При цьому учасники повинні зняти маску і показати обличчя. Потім учасникам варто знову надягти маску. Медпрацівник вимірює температуру безконтактним термометром.
«Якщо температура нижча, ніж 37,2°C, людина входить до пункту тестування, – пояснює Вакуленко. – Випускникам пропонують помити руки. Потім людина проходить за вказівниками до аудиторії».
Перед входом в аудиторію учасників мають ідентифікувати ще раз. Учасники так само повинні відійти на безпечну відстань від інструктора, показати власний документ і обличчя без маски.
За правилами гігієни та рекомендаціями ВООЗ, після того, як людина зняла одноразову маску, надягати знову її вже не можна. Проте в УЦОЯО зазначають, що не контролюватимуть те, як учасник поводиться з маскою.
«Ми рекомендуватимемо учасникам помити руки перш ніж демонструвати своє обличчя і помити руки після. Я думаю, що якщо учасник на секунду знімає з вуха маску, то це його власне рішення – міняти маску чи ні. До того ж учасник може бути в багаторазовій масці або респіраторі", – каже Вакуленко.
Під час складання ЗНО в стандартній аудиторії має бути максимум 15 учасників і 2 інструктори. Спершу у МОН говорили про обов'язкову дистанцію 1,5 метри. Потім зменшили відстань до 1,2 метри.
Приміщення мають провітрювати перед і після проведення тестування не менше 30 хвилин, а також дезінфікувати.
При температурі, вищій за 37,2°C, в пункт вже не впускатимуть
Але для когось вона може бути нормою. У таких випадках УЦОЯО радить завчасно звернутися до медиків та отримати довідку, яка це підтверджує.
"Якщо в учасника при нормальній температурі будуть виявлені інші ознаки ГРВІ, наприклад, чхання, кашель, почервоніння обличчя, очей і т.д., то тоді ми теж просимо учасника не брати участі в основній сесії", – пояснює заступниця директора УЦОЯО.
У центрі оцінювання якості освіти запевняють, що симптоми ГРВІ або підвищення температури входять до списку поважних причин, через які можна взяти участь в додатковій сесії ЗНО.
"Якщо ж і на додаткові сесії учасник не зможе взяти участь, тоді державну підсумкову атестацію можна буде пройти в закладі освіти за рішенням педагогічної ради.
Вступ у заклад вищої освіти можна буде здійснити в межах вступної кампанії закладу освіти, склавши вступне випробування в самому закладі", – каже Вакуленко.
Як відбуватиметься пробне ЗНО
Маски – обов’язково, температуру міряти не будуть, але за найменших ознак ГРВІ учасників відправлятимуть додому.
"За найменших ознак захворювання ми просимо дитину залишатися вдома.
Ми розуміємо, що проходження пробного – це дуже корисно і важливо, але ми зробимо все для того, щоб учасники, навіть перебуваючи вдома, отримав ті самі переваги", – кажуть в УЦОЯО.
Наприклад, в кабінеті учасника буде розміщений повний комплект тестових матеріалів.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: