ye-logo.v1.2

Хмельницька облрада виступила проти абонплати за транспортування газу

Суспільство 57998
Більшість депутатів облради проголосували за звернення до президента та прем
Більшість депутатів облради проголосували за звернення до президента та прем'єр-міністра України. Фото: Артема Баландіна

Звернення з вимогою скасувати цю абонплату обласні депутати спрямували центральній владі.

Сьогодні, 24 червня, під час сесії Хмельницької обласної ради депутати проголосували за звернення до президента й прем’єр-міністра України, у якому вони вимагають негайно скасувати абонплату за транспортування газу.

Голосування за це звернення пройшло без обговорення. Його автором став депутат обласної ради Володимир Федорчук. Найперше, він вказує, що рішення запровадити абонплату за доставку-розподіл блакитного палива є незаконним. Він аргументує це тим, що більшість домогосподарств власним коштом будували газорозподільчі магістралі до своїх осель. Проте у січні цього року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг запровадила дві платіжки за газ: за спожите паливо та його транспортування.

Крім того, у тесті звернення ставиться низка питань. Наприклад, про економічне обґрунтування тарифу на транспортування газу, про різницю в тарифах у різних регіонах країни, про необхідність платити навіть тим громадянам, які не фактично не користувалися газом…

«Громадяни переконані, що держава вкотре обікрала їх і готові до радикальних дій, — йдеться у тексті звернення. — Тому вимагаємо негайно скасувати постанову НКРЕКП про так звану «абонплату за транспортування газу» як таку, що є грабіжницькою та здирницькою. Вона є не чим іншим, як спробою висмоктати додаткові гроші з народу й не ґрунтується на зрозумілих для населення економічних розрахунках».

Читайте також: Ліквідацію трьох дитячих санаторіїв на Хмельниччині відклали

За прийняття цього звернення до Володимира Зеленського та Дениса Шмигаля віддали свої голоси 56 з 68 зареєстрованих депутатів Хмельницької обласної ради. Проти проголосувало два місцеві обранці, а десятеро не голосували.

Нагадаємо, що за схоже звернення до центральної влади щодо скасування двох платіжок за газ у лютому проголосували й депутати Хмельницької міської ради.

Тоді ж хмельницький адвокат Роман Гавриленко розповів кореспондентам сайту «Є» як українці можуть боротися з двома платіжками за газ. Він переконаний, що громадяни можуть ініціювати колективні позови до державної влади.

Читайте також: Половина депутатів Ляшка в Хмельницькій обласній раді покинули фракцію

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую