ye-logo.v1.2

На Хмельниччині розроблять систему поводження зі сміттям

Суспільство 1628
На Хмельниччині планують розробити системний підхід поводження з побутовими відходами
На Хмельниччині планують розробити системний підхід поводження з побутовими відходами. Фото: з архіву редакції

Регіональний план планують презентувати через дев’ять місяців.

На Хмельниччині розроблять Регіональний план поводження з твердим побутовими відходами. Це комплексний документ, який дозволить зрозуміти, яким чином органи місцевого самоврядування і органи державної влади мають управляти відходами на Хмельниччині до 2030 року. Консультуватиме розробку Регіонального плану іноземна консалтингова інженерна компанія.

Як розповів керівник офісу реалізації проєкту «Розумне довкілля Хмельницький» Микола Ваврищук, у Регіональному плані буде передбачено повністю все, що має з’явитися в області до 2030 року, пов’язане з питанням поводження з ТВП.

«Ми знаємо, що поводження з відходами і в Хмельницькому, і в області дуже несистемне. Це наслідок того, що безсистемна політика держави у сфері поводження з відходами була фактично за всіх часів Незалежності. У 2017 році держава прийняла Національний план управління відходами в Україні до 2030 року. Це був базовий документ, який передбачає, що Україна відходить від безсистемного поводження з відходами до європейського бачення. Відповідно до національного плану, всі області зобов’язані розробити Регіональний план управління відходами до кінця 2020 року, - каже Микола Ваврищук. – Ми розуміли, що у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку проєкт у Хмельницькому не може бути відірваний від світу, від України і області. Тому ми спільно напрацювали ідею, щоб допомогти Хмельницькій області розробити регіональний план. Завдяки активній співпраці з ЄБРР через тендерну процедуру ми залучити потужного і фахового консультанта. У тендері взяло участь 15 компаній, з них жодної української. Тому що українські компанії не мають досвіду розробки таких планів».

Згідно Нацстратегії, в області мають бути визначені території оптимального охоплення – кластери і підкластери. У Регіональному плані мають визначити, які це будуть кластери, як вони будуть територіально розташовані, які райони входитимуть в той, чи інший кластер.

«Для кожного кластеру буде визначений об’єкт охоплення, буде визначено, де і яким чином відходи того, чи іншого кластеру будуть перероблятися. Для кожного кластеру буде визначений полігон. Будуть передбачені перевантажувальні сміттєві станції – якщо відстань до об’єкту переробки чи до полігону буде досить велика. Включатиме план і методи фінансування», - пояснює керівник офісу «Розумне довкілля Хмельницький».

Планується, що над розробкою Регіонального плану працюватимуть протягом наступних дев’яти місяців. Як зазначила під час пресконференції координаторка проєктів у країнах СНД компанії-консультанта «Seureca Veolia» Тетяна Ключко, контракт вчора був підписаний, тепер треба проаналізувати і вивчити ситуацію на Хмельниччині.

«Ми раді запропонувати свій досвід і свої знання у створенні ефективних систем поводження з відходами. При розробці регіонального плану всі питання будуть вирішуватися комплексно, - говорить вона. – Спочатку ми повинні побачити, які вдосконалення можна зробити виходячи з поточної ситуації, враховуючи потужності, технологічні, економічні можливості. Як тільки ми зробимо аналіз і у нас буде бачення всього, ми запропонуємо варіанти».

Розробка плану фінансуватиметься за грантові кошти – це європейські партнери в рамках співпраці з ЄБРР «Інвестиційна платформа сусідства Європейського союзу».

Нагадаємо, ЄБРР згодився виділити Хмельницькому кредит на будівництво сміттєпереробного заводу – 23,5 мільйони євро, та отримав грант на рекультивацію сміттєзвалища – 5 мільйонів євро. Щоб отримати ці гроші, Хмельницький зобов’язався виконати низку умов. Зокрема, перейти на європейські підходи поводження з відходами. Як писав сайт «Є», якщо коронавірус не внесе коректив, до кінця літа ЄБРР має прийняти остаточне рішення щодо виділення кредиту та гранту. За умови позитивної відповіді, Хмельницький може розраховувати на відкриття сміттєпереробного заводу у 2022 році.

До теми: Як у Хмельницькому впроваджують сортування сміття.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую