ye-logo.v1.2

Раз на 6 тисяч років: у нічному небі Хмельницького «упіймали» комету (ВІДЕО)

Суспільство 5765

Повз Землю вона пройшла на відстані приблизно 103 мільйони кілометрів.

Сайт «Є» вистежив комету в нічному небі Хмельницького. Саме 23 липня вона була найближче до Землі та пройшла повз неї на відстані приблизно 103 мільйони кілометрів. У цей день найкраще комету над нашим містом було видно з 23-ї години. Кадри унікального небесного явища знімали протягом де кількох годин.

Як зазначає BBC, Neowise – одна з небагатьох комет, яку в XXI столітті можна побачити неозброєним оком, а вчені називають її найяскравішою за останні сім років.

Відомо, що наприкінці березня цього року комету виявили вчені NASA: космічний телескоп «Ширококутний інфрачервоний оглядовий дослідник» (Wide-field Infrared Survey Explorer, WISE), який з 2013 року виконує місію з пошуку астероїдів і комет, виявив нову комету — C/2020 F3. Інша її назва, яку часто використовують, комета Neowise.

На початку липня комета Neowise пережила «побачення» з Сонцем і стала об’єктом для спостережень на зоряному небі Землі. Її видима зоряна величина доволі висока, щоб комету можна було побачити неозброєним оком. 

Протягом першої декади липня комета перебувала в північно-східній частині неба, і в нас її краще було видно на світанку низько над обрієм. А з 15 липня комету краще було спостерігати на вечірньому небі – одразу після заходу сонця.

Найближче до Землі комета Neowise була 23 липня і пройшла повз неї на відстані приблизно 103 мільйони кілометрів. У Північні й півкулі її можна буде спостерігати ще до кінця липня.

За словами науковців, до Землі на мінімальну відстань комета наблизилася уперше за останні 6800 років.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую