ye-logo.v1.2

Стартує вступна кампанія 2020: що треба знати абітурієнтам

Суспільство 2724
Пандемія коронавірусу вплинула на ЗНО і відтермінувала вступну кампанію 2020 року
Пандемія коронавірусу вплинула на ЗНО і відтермінувала вступну кампанію 2020 року. Фото: pixabay.com

На бюджет можна подати до 5 заяв.

Цьогоріч через поширення коронавірусної інфекції та запроваджені карантинні заходи вступну кампанію відтермінували. Тому стартує вона із запізненням – 1 серпня. О 10.00 розпочнеться реєстрація електронних кабінетів вступників. Як пише ВВС, із 13 по 22 серпня вони можуть подавати заяви на вступ до вишів.

«Хочемо наголосити і заспокоїти вступників, що зареєструвати електронний кабінет вони зможуть протягом всього періоду подання заяв», - розповів ВВС заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко.

У 2020 році на бюджет можна подати до 5 заяв. Кількість заяв на контракт - необмежена. Вступні іспити і творчі конкурси у вишах мають пройти з 1 по 12 серпня. Реєстрація на вступні іспити у вишах вже почалася. Зарахувати на бюджет мають до 5 вересня, а на контракт - до 30 вересня.

Що таке пріоритетність заяв?

У кожній заяві, яку вступник подає на бюджет, він обов'язково обирає пріоритетність - від 1 до 5, де 1 - це найвища пріоритетність, а 5 - найнижча. Так він позначає, куди хоче вступити найбільше. Але на бюджет може бути зарахованим лише на одне місце за вказаною пріоритетністю. Змінити пріоритетність після подання заяви або обрати інше місце вступу неможливо.

Що з пільгами?

Вступники, які мають право на пільги, також зможуть подати електронні заяви. Для цього вони мають звернутися до вишів з документами про права на пільги, також мати при собі документ, який засвідчує особу, і атестат. Їх мають внести у реєстр осіб зі спеціальними умовами вступу.

Для тих, хто вступає у виш без ЗНО, треба вже зараз реєструватися у заклади вищої освіти для складання вступних іспитів і творчих конкурсів. У всіх вишах мають створити освітні центри «Донбас - це Україна» та «Крим - це Україна». Для вступників з «ДНР», «ЛНР» та анексованого Криму буде діяти окрема пільгова квота. Конкурувати вони будуть в її межах. Від загальної кількості бюджетних місць ця квота становитиме від 10 до 20%. Для дітей з цих регіонів виділили приблизно 8 тисяч бюджетних місць.

Які документи потрібні для вступу?

Вступники реєструють особистий електронний кабінет на сайті: ez.osvitavsim.org.ua

Під час реєстрації треба ввести такі дані:

- адресу електронної пошти (вказана адреса буде логіном для входу до кабінету);
- пароль для входу до кабінету;
- номер, пін-код і рік отримання сертифіката ЗНО
- серію та номер атестата;
- середній бал атестата (калькулятор для середнього балу є на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/).

Що треба знати для реєстрації?

Не можна зареєструвати електронний кабінет на неіснуючу або заборонену в Україні електронну пошту, наприклад, mail.ru, yandex.ru.
До електронного кабінету треба завантажувати якісні фото, оскільки їх використають для студентського квитка, максимальний розмір файлу - до 1Мб.

Краще заздалегідь спланувати, куди і з яким пріоритетом подавати заяви на вступ. Після того, як заклад прийме заяву, скасувати її можна тільки із втратою пріоритетності. Пам'ятайте, що на бюджет можна подати не більше 5 заяв на будь-які спеціальності.

Чи потрібно для вступу подавати медичну довідку?

В умовах прийому 2020 року немає обов'язкового подання медичної довідки. Однак виші у своїх правилах прийому можуть таку довідку вказати. Треба уточнювати у приймальній комісії вишу.

Сертифікати ЗНО яких років можна подавати?

У 2020 році приймають сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років, крім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише з сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років.

Більш детальна інформація про вступну кампанію-2020 є на сайті Міносвіти.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую