ye-logo.v1.2

Історія одного собаки або Як пес із сміттєзвалища навчає хмельничан екосвідомості

Суспільство 6696
Гуфі допомагає хмельничанам навчатись поводитись із відходами
Гуфі допомагає хмельничанам навчатись поводитись із відходами. Фото: надане Миколою Ваврищуком

18 серпня – Всесвітній день безпритульних тварин.

Він не любить ходити на повідку і надає перевагу звичайному батону, а не м'ясу. Він - це простий пес зі сміттєзвалища, якого п’ять років тому підібрала родина і привезла до свого будинку. Тепер він має ім'я - Гуфі, люблячу родину та власну будку. Окрім того, встиг стати зіркою, завести власний інстаграм-канал і допомагає людям навчитись бути екосвідомими. Як сталося, що звичайний бездомний собака, почав жити зовсім іншим життям, читайте далі.

«Оселився у нас Гуфі близько п’яти років тому, - розповідає господар собаки і керівник офісу «Розумне довкілля» у Хмельницькому Микола Ваврищук. - Ми з дружиною часто їздили повз хмельницьке сміттєзвалище до рідних і помітили його завдяки неординарній зовнішності. Спочатку підгодовували, зупинялись кілька разів на тиждень, а потім вирішили його забрати до себе. На той момент він вже був далеко не цуценям, на вигляд йому був рік. Загалом планували собі завести улюбленця, але породистого. Сталося по-іншому».

Микола Васильович каже, що назвали пса на честь героя з мультфільму про Гуфі. Він дуже схожий на нього, такий же смішний і патлатий пес, з кумедною і безтурботною поведінкою.

Гуфі забрали із сміттєзвалища. Фото: надане Миколою Ваврищуком

«Гуфі дуже добрий і милий пес з неординарною зовнішністю. Він може не їсти м'ясо, а батон залюбки. За цей час, відколи живе з нами, так і не звик до повідка, тому бігає неприв’язаним по території біля нашого будинку. Ми його пробували ще спочатку прив’язати, але він ніяк не давався. Собака був сумний, лежав, не вставав, не хотів нічого робити. Ну і зараз прослідковується, коли його хочемо вигуляти на повідку, то він оразу падає духом. По настрою видно, що собака стає сам не свій», - зізнається господар.

Гуфі приязний пес і чудово ладнає з дорослими і малими. Саме це допомогло йому стати зараз тим, ким він є. Ну і, звісно, те, що його господар очолює організацію, яка опікується проблемою сміття у місті Хмельницькому.

 Гуфі не любить бути на повідку. Фото: надане Миколою Ваврищуком

«Ми коли думали, як привернути увагу суспільства до питання сміття, то розуміли - про поводження з відходами, будівництво заводу, про полігон говорять чиновники, які вже багато років це роблять і людям це стало не цікаво. Також розуміли, що для руху справи у поводженні з побутовими відходами потрібно починати з дітей. Тому шукали підхід до них, як їм то все показати, аби зацікавити. Я жартома колегам розповів історію про свого собаку, вона всім сподобалась і ми вирішили її використати у цьому напрямку», - згадує Микола Ваврищук.

Так і з'явилась реальна історія про собаку Гуфі, який жив на сміттєзвалищі, але потім його життя змінилось кардинально. Тепер він має свою територію, будку, хорошу їжу, господарів, які його люблять. І намагається зробити все можливе для зміни самого сміттєзвалища, допомагає навчати людей поводитись з відходами в місті.

«Ця реальна історія виявилась ефективною і цікавою людям. Гуфі намальований на плакатах, які висять у хмельницьких школах, де описано як сортувати сміття. Пес їздив разом із командою до навчальних закладів на презентації щодо сортування. І це запам’ятовується. Вже у середині вересня розпочинаємо навчати сортувати у садочках. Там теж будуть плакати із Гуфі та контейнери для різного виду сміття. До зустрічей у дитсадках пса також будемо залучати», - ділиться планами керівник офісу "Розумне довкілля".

Гуфі герой інформаційних плакатів. Фото: з архіву
Пес став своєрідним символом інформаційної кампанії.Фото: надане Миколою Ваврищуком

Гуфі має свою сторінку в інстаграмі, знімається у відеороликах і, напевно, став першим та єдиним псом у Хмельницькому, якого знають та впізнають на вулицях. Попри це, він залишається добрим, без натяку на «зіркову хворобу».

«Коли ми починали реалізовувати проєкт, то Гуфі був боязливим, ховався від камер. Зараз звик, що його фотографують. Але в душі він звичайний дворовий пес. Любить і на асфальті повалятися, і в будці, побігати за котами, побавитись з ними. Ніколи нікого не кусає і не гризе. Нещодавно гуляв з ним недалеко від дому і чув як перехожі шепочуться, питають одне одного чи це той самий відомий Гуфі. Люди його впізнають. Гуфі любить іноді на три дні зникнути. Тоді я вже починаю хвилюватись, особливо після того, як він став популярним», - зазначає Микола Ваврищук.

Гуфі має неординарну зовнішність, як для дворового пса. Фото: надане Миколою Ваврищуком

Гуфі має неординарну зовнішність, як для дворового пса. Фото: надане Миколою Ваврищуком

А поки Гуфі допомагає боротися зі сміттям хмельничанам, на місцевому полігоні продовжують бігати нічийні собаки. Микола Васильович каже, там песиків стерилізують і підгодовують працівники підприємства «Спецкомунтранс». Вони навіть поділили територію звалища на своєрідні «зони впливу», аби була можливість знайти їжу. У них такі специфічні стосунки. Однак ніщо не замінить їм того, що може дати справжній дім і людська турбота.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую