ye-logo.v1.2

Без старих монет, але з новими тарифами: які зміни чекають нас в жовтні

Суспільство 2255
На українців очікують зміни у декількох сферах
На українців очікують зміни у декількох сферах. Фото: з архіву

З 1 жовтня діє низка змін.

На календарі 1 жовтня, а це означає, що на українців очікує декілька нововведень, які стосуються абсолютно різних сфер життя. Які зміни починають діяти від сьогодні – читайте далі.

Вмикаємо фари

У Патрульній поліції Хмельницької області наголошують, що з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар. Ця вимога ПДР є обов'язковою для виконання у будь-який час доби

Життя без 25 копійок

В Україні монети номіналом 25 копійок та усі банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестають бути засобом платежу під час здійснення розрахунків готівкою та будуть вилучені з обігу з 1 жовтня 2020 року. Про це йдеться на сайті Національного банку України.

До теми: Монети номіналом 25 копійок перестануть бути засобом платежу з 1 жовтня

Газ подорожчає

У жовтні, за інформацією пресслужби ТОВ «Хмельницькгаз збут» жителі області, крім шепетівчан, платитимуть за блакитне паливо 6,79 гривні за кубічний метр, що у порівнянні з вересневою ціною на 1,3 гривні більше. Ціна вказана без врахування вартості доставки.

Шепетівчани та жителі Шепетівського району, який обслуговує ПАТ «Шепетівкагаз» платитимуть за газ спожитий у жовтні 6,30 гривні за кубометр. Це на 1,38 гривні більше, ніж у вересні.

Нагадаємо, що окрім вартості блакитного палива, потрібно платити ще за його доставку.

Читайте також: Скільки коштуватиме газ у жовтні для жителів Хмельницької області

Старт осіннього призову

1 жовтня, в Україні стартував призов на військову службу, який триватиме до кінця грудня. На Хмельниччині до лав армії призвуть 567 юнаків. До війська будуть призвані особи віком від 18 до 27 років. Зазначимо, що призовники не залучаються до виконання бойових завдань в операції Об'єднаних сил.

До  теми: На Хмельниччині стартував осінній призов: у яких військах служитимуть строковики

Нові військові звання

Як пише «Громадське», З жовтня в Україні відбудуться зміни і в системі військових рангів. Так, для сухопутних, десантно-штурмових військ, повітряних сил, сил спеціальних операцій та сухопутного компонента ВМС зникнуть деякі радянські назви звань.

Наприклад, повністю зникне звання «генерала армії України». Замість «генерал-полковника» в Україні призначатимуть просто «генералів». Також з'явиться звання «бригадного генерала». Замість «прапорщиків» та «старшин» будуть призначати «майстрів-сержантів» та «штаб-сержантів».
Для військово-морських сил повністю зникне звання «мічманів». Замість них введуть «майстрів-старшин» та «штаб-старшин».

Усі зміни відобразяться на нашивках військових вони зміняться на більш лаконічні. Однак, зміни у назвах звань не означатимуть їх скасування. Військові звання «генерал армії України», «генерал-майор», «контр-адмірал», «генерал-лейтенант», «віце-адмірал», «генерал-полковник» та «адмірал» присвоєні раніше, будуть зберігаються за військовослужбовцями у запасі або відставці.

Вибори

За повідомленням «Радіо Свободи», на 25 жовтня 2020 року Верховна Рада призначила проведення місцевих виборів по всій Україні. У цей день виборці обиратимуть мерів, депутатів 22 обласних рад, 119 районних, а також міських, селищних і сільських. У Києві, окрім виборів міських голови і ради, відбудуться вибори районних у місті рад.

Тепер вибори відбуватимуться за нормами нового Виборчого кодексу України. Відтак змінюються правила гри у порівнянні з попередніми виборами до місцевих органів влади, які відбулися у 2015 році. Зокрема, запроваджується система відкритих партійних списків, скорочується кількість депутатів та розширюються можливості щодо їхнього відкликання.

Переведемо годинники

В Україні перехід на літній і зимовий час регламентується постановою Кабінету міністрів №509 "Про порядок обчислення часу на території України" від 13 травня 1996 року. Зокрема, датою переходу на зимовий час в Україні є остання неділя жовтня.

«Таким чином, переведення часу в 2020 році відбудеться у ніч з суботи, 24 жовтня, на неділю, 25 жовтня. Цієї ночі о 4:00 українці перемістять стрілки годинників на одну годину назад. Тож, завдяки цьому можна буде довше поспати», - пише «Уніан».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую