ye-logo.v1.2

У «Народному домі» на Гречанах волонтери створять молодіжний простір

Суспільство 1398
\
"Народний дім" почнуть облаштовувати на першому поверсі. Фото: з архіву

Розпочнуть роботи орієнтовно влітку.

У Хмельницькому візьмуться за створення молодіжного простору у «Народному домі» (Dom Ludowy), що у мікрорайоні Гречани. Уже два роки поспіль будинок, якому понад 90 років, знаходиться на балансі спортивно-культурного центру «Плоскирів». Загалом це 560 квадратних метрів, 300 з яких належать обласній спілці поляків, а 170 квадратів — довгострокова оренда магазину. На решті 70 квадратних метрах першого поверху і планують створити простір. 

«Ми подавали заявку на участь в проєкті Львівської освітньої фундації, це благодійна організація. У них є проєкт «Будуємо Україну разом» (БУР). Це освітньо-культурна програма для волонтерів зі всієї України. Вони вибирають 9-10 міст, де протягом року створюють або один мурал, або один молодіжний простір, або допомагають сім'ям, які перебувають у скруті. Це їх основні три напрямки роботи. Цього року ми потрапили до списку цієї дев'ятки, де буде БУР», - розповідає заступник директора спортивно-культурного центру «Плоскирів » Роман Гурницький.

За його словами, у Хмельницькому волонтери займатимуться саме облаштуванням простору для молоді. Це будуть понад 20 хлопців та дівчат з різних міст України та закордону. Вони упродовж двох тижнів власними руками, під керівництвом досвідчених майстрів-будівельників, займуться оздоблюваним роботами тих 70 квадратних метрів.

«БУР — це благодійна організація, яка має декілька джерел фінансування. Серед них Міністерство молоді і спорту, благодійники місцеві і міжнародні. Фактично, всі затрати покриватиме організація. Волонтери працюватимуть щодня до обіду, а після обіду вони займатимуться зі своїм координатором, який забезпечуватиме їм культурну програму», - зазначає Роман Гурницький.

Також під час реалізації проєкту залучатимуть і місцевих волонтерів. Будь-хто зможе долучитись і допомогти тим, що вміє робити, або фінансово. Очікується, що подія відбуватиметься орієнтовно на початку серпня, однак цей термін мають ще узгодити з організаторами.

«Наразі про відновлення усього «Народного дому» зараз не йдеться. Однак, це може стати поштовхом для відновлення його в цілому», - сподівається Роман.

Нагадаємо, двоповерховий «Народний дім» звели у 1928 році на кошти польської громади на вулиці Вокзальній, 59. У різний період там були польська школа, клуб, бібліотека. Наразі споруда не виконує цих культурно-освітянських функцій. Над тим як може виглядати споруда відновленого «Dom Ludowy» працювали хмельницькі архітектори. Наразі є його концепція, однак аби втілити проєкт у життя, потрібні чималі кошти.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую