ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельничан «попереджають» про «небезпечні маски», які «роздають волонтери»

Суспільство 5833
Ось таке повідомлення поширюють у Хмельницькому. В поліції ж кажуть, що жодного подібного випадку в області не зареєстровано
Ось таке повідомлення поширюють у Хмельницькому. В поліції ж кажуть, що жодного подібного випадку в області не зареєстровано. Фото: з груп у месенджері Viber

Черговий фейк поширюється через соцмережі та месенджери.

У хмельницьких групах у соцмережах та месенджерах, зокрема, у Viber, сьогодні, 19 жовтня, почали поширювати оголошення, яке попереджає про «новий вид кримінального злочину». Оголошення російською та немає авторства. Натомість, містить усі ознаки фейку - недостовірної інформації.

«Ходять «волонтери» від різних партій від дверей до дверей, роздаючи маски. Вони кажуть, що це ініціатива місцевої влади. Просять вас «приміряти» маску, якщо підійде, то «дадуть» 3-5 штук, у залежності від кількості членів родини, - йдеться в повідомленні. – Маска просякнути хімікатом з наркотичною дією. Людина просто «вимикається»… Доступ до квартири вільний… (відбувається грабіж)… Не беріть маски від сторонніх людей. Пам’ятайте рівень злочинності нині «зашкалює». Будьте обережні».

Звісно, можна припустити, що подібне й справді може статися. Але ж в повідомленні йдеться про те, що це вже відбувається. Та чи так це? «На теренах Хмельниччини жодного подібного злочину не було, - каже керівниця сектору комунікацій Нацполіції в Хмельницькій області Інна Глега. – Ніхто навіть не звертався до поліції з подібними заявами». 

То звідки ж «ноги ростуть»? Виявляється, цьому фейку вже декілька місяців. Ще на початку квітня подібні повідомлення почали поширювати в Великій Британій, США та Південній Африці. Згодом з’явилася і російськомовна версія – в Росії. А днями фейк, який вже наче ніде не поширювали, знову «ожив» - у Росії та Казахстані. Тепер дістався й України. Зокрема, Хмельницького.

Фейк хоч і покликаний посіяти певну паніку, бо містить заклик «попередьте рідних, близьких та знайомих», але в поліції вкотре нагадують, що у будь яких ситуаціях потрібно бути обачним. Зокрема, не відкривати двері незнайомцям.

Читайте також: Меджибізька фортеця та фейк про неї: історія, яку поширюють два роки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую