ye-logo.v1.2

Уряд змінив умови виплати компенсації за послуги «муніципальної няні»

Суспільство 2847
На Хмельниччині понад дві тисячі осіб отримують компенсацію за "муніципальну няню"
На Хмельниччині понад дві тисячі осіб отримують компенсацію за "муніципальну няню". Фото: ілюстративне з pixabay.com

Компенсація послуги "муніципальна няня" виплачується заявнику щомісяця

Ініціатива «муніципальна няня» була запроваджена Мінсоцполітики у січні 2019 року та реалізовувалася у межах пілотного проєкту. Її суть полягає в тому, щоб надавати компенсацію батькам дітей до трьох років на послуги няні для догляду за дитиною. Розмір компенсації становить приблизно 1800 гривень, що є прожитковим мінімумом на дитину віком до 6 років.

Згідно з умовами проєкту, няню шукають батьки самостійно і звертаються до органів соціального захисту уже з підписаним з договором, де вказана сума, яку зобов'язуються платити наймачі. Нею може фізична особа-підприємець або юридична особа, яка має право на здійснення відповідної дільності.

Як пише «Урядовий кур’єр», за результатами аналізу роботи програми, було виявлено чимало питань, які потребували врегулювання. Так, 30 вересня уряд затвердив зміни до порядку компенсації вартості послуги «муніципальна няня». Новації стосуються здебільшого осіб, які зможуть оформити послугу.

«Всі одержувачі послуги «муніципальної няні» протягом місяця мають звернутися до управлінь соціального захисту населення з метою підтвердження свого права на одержання компенсації. Усі хто отримували її, а це 2030 осіб в області, повинні документально засвідчити найголовніше – свою зайнятість. Адже нові зміни полягають в тому, що послуга не буде відшкодовуватись батькам, які не зайняті. Виняток становлять ті батьки, де один або двоє не працюють, але є особами з інвалідністю І або ІІ групи», - розповідає начальник управління соціальних гарантій, компенсацій, моніторингу пільгового забезпечення та у справах сім'ї обласного департаменту соцзахисту Вадим Маруняк.

За його словами, не отримуватимуть компенсацію на няню родини, де мама перебуває у відпустці за доглядом за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку. Таких раніше було чимало. Вони укладали договір з нянями на декілька годин на тиждень і їм держава компенсовувала 1 800 гривень. Вадим Дмитрович каже, саме тому, після перевірки чимала кількість громадян, які користувались послугою, більше отримувати її не будуть.

«Ще одна ключова зміна стосується кількості осіб, яку можу доглядати няня. Раніше були так звані няні-героїні, які здійснювали догляд за 15-20 дітьми. Відтепер «муніципальна няня», яка є юридичною особою може забезпечувати догляду одночасно не більше ніж за 10 дітьми з різних сімей, а фізична особа підприємств – не більше ніж за трьома», - каже Вадим Маруняк.

Отож, згідно із новою прйинятою постановою, компенсація послуги «муніципальна няня» надається:

- за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини, за винятком отримувачів, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі захворювання, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів, у яких одночасно народилось троє і більше дітей;
- якщо один або обоє із батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю І або ІІ групи;
- компенсація не може бути більшою за сплачену батьками муніципальній няні вартість послуги з догляду;
- муніципальна няня фізична особа – підприємець одночасно може доглядати 3-х дітей, юридична особа – 10 дітей.

Наразі в Україні 34,6 тисячі осіб отримують компенсацію з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», на цю бюджетну програму у 2020 році передбачено 268, 8 мільйонів гривень.

Читайте також:  «Пакунок малюка» монетизували: як оформити допомогу жителям області

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую