ye-logo.v1.2

Замість «лежачих поліцейських» підняті пішохідні переходи: які зміни чекають дороги Хмельницького

Суспільство 3449
Підвищені пішохідні переходи
Підвищені пішохідні переходи. Фото: ілюстративне управління ЖКГ

Змінились вимоги до засобів, які змушують учасників руху підтримувати постійну безпечну швидкість.

Із 2006 року на дорогах Хмельницького окрім дорожніх знаків, встановлюють пристрої примусового зниження швидкості – так звані «лежачі поліцейські». Як повідомляють в управлінні житлово-комунального господарства Хмельницької міської ради, у листопаді набули чинності нові стандарти щодо засобів заспокоєння руху.

На заміну звичним «лежачим поліцейським» прийдуть:

а) перешкоди на проїжджій частині у вигляді дорожніх пагорбів, підвищені пішохідні переходи, підвищення перехресть;

б) зміна траєкторії руху із застосуванням шиканів, міні-кілець, каналізування потоків, перекривання перехрестя;

в) зміна ширини проїжджої частини за допомогою чокерів (бічне горизонтальне розширення тротуару, бордюру чи острівця безпеки на проїжджу частину, що призводить до звуження ширини проїжджої частини з одного чи обох боків одночасно) або вставок по осі дороги.

Як розповів начальник відділу організації безпеки дорожнього руху управління ЖКГ Олександр Ковальчук, старі «лежачі поліцейські» демонтувати не будуть, вони  функціонуватимуть як і раніше допоки не використають свій ресурс або поки не встановлять нові, відповідно до стандартів.

«Скільки буде створено нових засобів заспокоєння швидкості поки не знаємо. Нові нормативи набрали чинності у листопаді, тому ми будемо аналізувати, де вони необхідні. Штучні перешкоди, які встановлювали раніше, є у продажі й вони дешевші, ніж  підняття окремих ділянок дороги», - зазначає Олександр Петрович.

За його словами, перші «лежачі поліцейські» у Хмельницькому обладнали на вулицях Козацькій і Ярослава Мудрого у вигляді  штучних нерівностей. На Козацькій перешкоди вже немає, бо там ідуть ремонтні роботи. 

Приклади того, як виглядатимуть підняті пішохідні та інші локації дороги у Хмельницькому вже є. Це привокзальна площа та перехід на вулиці Зарічанській, біля обласного управління поліції.

«Не так давно ввели в дію нормативи для встановлення обмежувальних стовпчиків, на півсфер, квітників, аби перешкоджати заїзду на тротуари, пішохідну зону. Хмельничани написали проєкт  «Пішохідна зона - не паркувальний майданчик» і виграли у конкурсі громадських проєктів. Таким чином з бюджету міста  виділили 97 тисяч на вставлення стовпчиків у центральній частині міста.  Так вони з'явились на вулицях Соборній, Вайсера, Кам'янецькій, Проскурівського підпілля, Курчатова. Там де пропонував автор, там вони й з'явились», - каже керівник.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую