ye-logo.v1.2

Карантин вихідного дня не виправдав себе – лікар-інфекціоніст

Суспільство 1927
Питання локдауну наразі до кінця не вирішене
Питання локдауну наразі до кінця не вирішене. Фото: з архіву

Керівниця інфекційної лікарні вважає доцільним запровадження локдауну за певних умов.

В Україні з 14 листопада і на три тижні був запроваджений карантин вхідного дня. За його умовами у суботу та неділю закладам громадського харчування, торгово-розважальним центрам було заборонено приймати відвідувачів.  Та чи дав він результат – питання не однозначне. Як повідомила директорка Хмельницької міської інфекційної лікарні Оксана Піддубна під час брифінгу сьогодні, 2 грудня, карантин вихідного дня не виправдав себе.

«Навантаження на заклади, яким заборонили діяльність, збільшується у звичайні дні. Люди більш активно ходять по магазинах у будні. Відвідувачі без масок, дистанції не зберігають. І самі умови карантину у нас виконуються не так, як мало бути», - зазначила Оксана Піддубна.

На її думку, якщо зростатиме і далі кількість хворих на коронавірусну інфекцію, тоді доцільно  ввести жорсткіші обмеження. Але це питання мають з'ясовувати фахівці.

«Якщо проаналізувати поширення COVID-19 в Україні за останній тиждень, то питання локдауну вагоме, щоб його дійсно розглядали спеціалісти. Але це має вирішуватись дуже делікатно та індивідуально, бо ми розуміємо, що багато людей можуть постраждати економічно. Я думаю, держава має розглядати компенсацію малому та середньому бізнесу, щоб вони мали те, що підприємці цивілізованих країн у таких же умовах», - розповіла керівниця інфекційної лікарні.

Додає, що досвід країн, які свого часу ввели подібні обмеження говорить сам за себе. Варто поглянути на Німеччину та Велику Британію, де після локдауну захворюваність зменшилась у більше як два рази.

«Завдяки обмеженням у цих країнах перервався механізм передачі інфекції. Плюс, там громадяни по іншому ставляться до COVID-19», - стверджує лікарка.

Додає, що з початку пандемії  в інфекційній лікарні пролікувалось  1 705 пацієнтів, серед яких третина - мешканці районів області. Зараз в лікарні з  COVID-19  92 хворих, ще 30 мають підозру.

«В останні два тижні ми спостерігаємо зменшення госпіталізації. Я не можу стверджувати, що це пов’язано зі зменшенням захворюваності, але є тенденція що громадяни вже не так потребують госпіталізації. Більшість хворих  в легкій та середній формі переносять COVID-19 і лікуються вдома», - каже Оксана Вікторівна.

Також додає, що хворобу постійно вивчає весь світ і потижнево  якісь є зміни в плані лікування.  Лікарі, в тому числі й сімейні, стають більше обізнані, а це дозволяє хворих лікувати вдома.

 Читайте також: Люди дізнаються про локдаун за сім днів до прийняття остаточного рішення — прем’єр-міністр

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую