ye-logo.v1.2

Хмельницький суд виправдав адміністраторку бару, який працював всупереч урядовій постанові

Суспільство 1709
Адміністраторка бару не з
Адміністраторка бару не з'явилася до суду, тому справу розглядали без її присутності. Фото: ілюстративне pixabay.com

Правоохоронці послалися не на той пункт постанови Кабміну.

Нещодавно Хмельницький міськрайонний суд розглянув можливість притягнення до відповідальності адміністраторки одного з місцевих барів. Фактично причиною складення на неї адмінпротоколу стало те, що її заклад працював у перший день дії карантину вихідного дня. Однак працівники поліції вказали зовсім інше… Про це свідчить постанова суду, винесена 30 листопада.

За її текстом, у суботу, 14 листопада, о 17:10 працівники поліції встановили, що у Хмельницькому на вулиці Кармелюка працює бар. Тому на адміністраторку бару правоохоронці склали протокол за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей).

На судове засідання жінка не з’явилася, тому справу розглядали без її участі. Втім, це не завадило органу правосуддя звільнити жінку від притягнення до адміністративної відповідальності.

Причиною такого рішення суду стало те, що у складеному на жінку адмінпротоколі працівники поліції послалися на підпункт 5 пункту 14 постанови Кабміну від 22 липня 2020 року щодо протидії COVID-19. Він стосується обмежень для територій з «помаранчевим» рівнем епідеміологічної небезпеки під час дії адаптивного карантину. А вказаний у протоколі підпункт взагалі стосується питання «проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації».

До того ж 11 листопада урядовці скасували 14 пункт цієї постанови, запровадивши в Україні загальнонаціональний карантин замість адаптивного. Натомість дія карантину вихідного дня, зокрема заборона закладам громадського харчування приймати відвідувачів у суботу та неділю, була прописана у підпункті 1 пункту 15 нової редакції постанови Кабміну щодо протидії COVID-19.

Отож, Хмельницький міськрайонний суд постановив закрити провадження щодо адміністраторки місцевого бару за порушення правил карантину.

Наразі ця постанова не набула остаточної законної сили, адже на неї можна подати апеляцію впродовж десяти днів з дати її винесення.

Нагадаємо, що у суботу та неділю, 5-6 грудня, вже не діятимуть заборони карантину вихідного дня. Про це 2 грудня на черговому засіданні Кабміну повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Також очільник уряду додав, що наразі напрацьовується модель можливого посилення карантину, тобто запровадження локдауну. Про остаточне рішення українців мають повідомити за сім днів до його прийняття.

До теми: Порушення карантину вихідного дня: двоє хмельничан змогли уникнути відповідальності

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую