ye-logo.v1.2

Карантин вихідного дня та відмова від адаптивного карантину: уряд запровадив нові правила

Суспільство 5340
Карантин вихідного дня набуває чинності у цю суботу, 14 листопада
Карантин вихідного дня набуває чинності у цю суботу, 14 листопада. Фото: ілюстративне pixabay.com

Урядовці вирішили перейти до загальнонаціонального карантину з обмеженнями, які діяли у «помаранчевих» зонах.

Сьогодні, 11 листопада, члени Кабміну проголосували за посилення протиепідемічних заходів. Зокрема, урядовці вирішили скасувати адаптивний карантин. Натомість в Україні почнуть діяти обмеження характерні для «помаранчевих» зон епідеміологічної небезпеки. Ще однією новацією стало запровадження карантину вихідного. Він передбачатиме низку додаткових заборон, які набудуть чинності з цієї суботи, 14 листопада.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, все більше країн Європейського Союзу посилюють карантинні обмеження. Проте економіка Україна не витримає повного «локдауну». Тому Міністерство охорони здоров’я розробило компромісні зміни до постанови щодо протидії COVID-19.

«Розумію, що нові обмеження неприємні та болісні для представників бізнесу, які залученні у ресторанній, культурній та розважальній сферах, — розповідає Денис Шмигаль. — Тому уряд готовий підставити плече, щоб підтримати підприємців під час карантину вихідного дня. Зокрема, відновимо та розширимо програми, які стосуються компенсації частини зарплатні робітників через простій виробництва, виплат на дітей для фізичних осіб-підприємців. Також працює програма доступних кредитів, які передбачають кредитні канікули для бізнесу».

Особливості карантину вихідного дня

За його міністра охорони здоров’я Максима Степанова, карантин вихідного дня діятиме з опівночі суботи до опівночі понеділка. Він набуде чинності 14 листопада й поки розрахований на три тижні.

Таким чином у суботу та неділю закладам громадського харчування буде заборонено приймання відвідувачів. Дозволено лише доставка їжі та продаж її на виніс. Це ж стосується роботи торгово-розважальних центрів та інших торгових закладів. Виключенням з цього правила є магазини та супермаркети, в яких 60 відсотків торговельної площі передбачена для реалізації харчів, пального, медикаментів, ветеринарної продукції. Заборонено й роботу закладів культури, спортивних залів, фітнес-центрів.

Однак урядовець не уточнив як працюватимуть у вихідні продовольчі ринки.

Натомість дозволено роботу закладів банківської та фінансової сфери, поштового зв’язку, медичної та ветеринарної практики. Також карантин вихідного дня не передбачає додаткових заборон щодо роботи громадського транспорту.

«Наповненість лікарень хворими на коронавірус зростає у геометричній прогресії. Якщо нічого не робити, в медзакладах не буде місць для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. З точки зору епідеміології найкращим варіантом буде повний «локдаун» на три тижні, але це буде вбивство для країни, — каже Максим Степанов. — Тому, щоб розірвати ланцюжки інфікування COVID-19, потрібно хоча б три тижні дії карантину вихідного дня, тобто до початку грудня».

Відмова від адаптивного карантину та перехд до загальнонаціонального

Також міністр охорони здоров’я розповів, що в країні буде скасовано адаптивний карантин. Натомість на всій території України буде запроваджено загальнонаціональний карантин з обмеженнями, які діяли на територіях з «помаранчевим» рівнем епідеміологічної небезпеки.

Таким чином в Україні буде заборонено проведення будь-яких масових заходів за участю понад 20 людей. Виключенням є офіційні спортивні заходи, включені до єдиного календарного плану, та матчі командних видів спорту. Проте вони можуть проходити лише без присутності глядачів і з дотриманням санітарних заходів.

Діятиме повна заборона на проведення дискотек, роботи розважальних закладів і закладів громадського харчування з організації дозвілля. Тобто кафе, бари, ресторани можуть приймати відвідувачів, але не можуть проводити концерти чи дискотеки. Крім того, їм заборонено у будні дні працювати з 22-ї години до сьомої ранку. У закладах громадського харчування за одним столиком має сидіти не більше чотирьох відвідувачів без врахування дітей до 14-и років. Відстань між столиками має бути два метри, а клієнти мають заходити всередину та пересуватися закладом з вдягненими захисними масками або респіраторами.

Навчальні заклади заборонено відвідувати здобувачам освіти групами, які перевищують двадцять осіб. Втім, це не стосуються дитсадків, шкіл та закладів позашкільної, спеціалізованої, мистецької освіти. Робота закладу освіти буде заборонено, якщо понад 50 відсотків здобувачів перебувають на самоізоляції.

Щодо медичної сфери, то урядовці заборонили планові госпіталізації. А у громадському транспорті кількість пасажирів й надалі має відповідати кількості міць для сидіння.

Театри та кінотеатри можуть працювати лише у випадку наповненості залів на 50 відсотків. А музеям необхідно забезпечити мінімум 20 квадратних метрів для перебування одного відвідувача.

Чи з огляду на це будуть скасовані «червоні» зони карантину, Максим Степанов не озвучив. Наразі ця постанова Кабміну не опублікована на урядовому сайті. Її тест мають доопрацювати впродовж дня.

Нагадаємо, про запровадження карантину вихідного дня Максим Степанов говорив ще минулого тижня. Щоправда, тоді передбачалася навіть заборона роботи магазинів. Пізніше міністр змінив риторику.

А сьогодні, 11 листопада, у Хмельницькому пройшов протест проти запровадження урядом карантину вихідного дня. На головну площу міста вийшли здебільшого працівники ресторанної сфери. За їх словами, запровадження карантину вихідного дня вплине на їхню зарплатню, адже основний потік відвідувачів спостерігається саме у суботу та неділю.

Читайте також: Хмельницька інфекційна лікарня придбала кисневі концентратори, а Городоцька — кисневу станцію

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую