ye-logo.v1.2

Новий штраф за порушення карантину: як голосували нардепи від Хмельниччини

Суспільство 2443
Новий штраф може загрожувати підприємствам, установам, організаціям та громадянам
Новий штраф може загрожувати підприємствам, установам, організаціям та громадянам. Фото: ілюстративне pixabay.com

Його розмір становить від 3 тисяч 400 гривень до 5 тисяч 100 гривень.

Верховна Рада України прийняла чергові зміни до чинного законодавства, яке стосується протидії COVID-19. Цього разу парламентарі вирішили запровадити нові штрафи. Їх планують накладати на суб’єктів господарювання, наприклад підприємців, які приймають відвідувачів без вдягнених захисних масок. За відповідний законопроєкт нардепи проголосували 17 грудня. Однак науково-експертне управління парламенту вказало на його проблемні сторони…

Згідно з текстом законопроєкту №3890, новий штраф мають накладати за допуск у громадські будівлі, споруди й транспорт людей без захисних масок або респіраторів, які повністю закривають рот і ніс. А також — за невжиття заходів у випадку їх перебування без засобів індивідуального захисту. Таке стягнення загрожуватимуть різним видам суб’єктів господарювання: підприємствам, установам, організаціям і громадянам. Їх можуть оштрафувати у розмірі від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 3 тисяч 400 гривень до 5 тисяч 100 гривень.

Крім правоохоронців, такі штрафні санкції можуть накладати посадовці державної санітарно-епідеміологічної служби, головні державні санітарні лікарі та їх заступники.

Про необхідність нових штрафів і проблемні сторони законопроєкту

«Послаблення карантинних заходів суспільство сприймає як скасування карантину. Серед населення виникла тенденція нехтувати носінням у громадських будинках, спорудах і транспорті засобів індивідуального захисту, — зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту. — Також у деяких магазинах, торгових центрах і громадському транспорті постійно ігнорують вимоги карантину. Також там відсутній контроль уповноважених осіб щодо допуску та перебування відвідувачів у засобах індивідуального захисту».

Тому законотворці вирішили накласти додаткову відповідальність на суб’єктів господарювання, щоб не допустити поширення коронавірусу.

Проте у висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради наводяться зауваження до прийнятого законопроєкту. У ньому вказано, що чинне законодавство України вже містить належні правові передумови для реагування на порушення вимог карантинних заходів. Також звертають увагу на відсутність законодавчого визначення понять «захисна маска», «засіб індивідуального захисту», «громадські будинки», «громадські споруди».

«Крім того, формулювання «невжиття заходів щодо перебування особи в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту» не дає змоги чітко встановити всі ознаки порушення. Відтак при практичному застосуванні пропонованої норми можуть виникнути конфліктні ситуації, загострення соціального напруження», — переконані працівники Головного науково-експертного управління.

Як голосували народні депутати від Хмельниччини?

Ініціаторами цього законопроєкту стали прем’єр-міністр Денис Шмигаль і кілька народних обранців. З-поміж них є й представник Хмельниччини — Денис Монастирський, який головує комітетом Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Запровадження нового штрафу в другому читанні підтримало 229 народних депутатів. Натомість троє обранців проголосували проти, 69 — утрималися, а 44 — не голосувало.

Нардепи від Хмельниччини голосували так:

  • Віктор Бондар (депутатська група «Партія «За майбутнє») — за;
  • Руслан Стефанчук (позафракційний) — за;
  • Володимир Ватрас (фракції «Слуга народу») — за;
  • Олександр Герега (депутатська група «Партія «За майбутнє») — за;
  • Юрій Заславський (фракції «Слуга народу») — за;
  • Олексій Жмеренецький (фракції «Слуга народу») — за;
  • Олена Копанчук (фракції «Слуга народу») — відсутня;
  • Сергій Лабазюк (депутатська група «Партія «За майбутнє») — за;
  • Сергій Мандзій (фракції «Слуга народу») — за;
  • Ігор Марчук (фракції «Слуга народу») — за;
  • Денис Монастирський (фракції «Слуга народу») — за;
  • Микола Стефанчук (фракції «Слуга народу») — за.

Нагадаємо, у листопаді Верховна Рада України прийняла Закон, згідно з яким людину можуть оштрафувати на місці за перебування без вдягненої захисної маски або респіратора у громадських будівлях, спорудах і транспорті. Розмір стягнення становить від 170 гривень до 255 гривень.

Читайте також: Хмельничанина хотіли оштрафувати, бо він був на вулиці без захисної маски

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую