ye-logo.v1.2

Хмельницькі лісівники показали, як вирощують ялинки до свят

Суспільство 1382

Новорічні дерева можна придбати у лісництвах.

Все менше часу до нового року, а це означає, що пора замислитись над придбанням святкового дерева. Лісівники Хмельницького лісомисливського господарства показали, скільки ялинок та сосен цьогоріч  підготували до свят та розповіли про особливості їх вирощування.

Загалом площа плантацій, які відвели під вирощування ялинок на продаж, складає 20 гектарів. Розташовуються вони у декількох селах навколо Хмельницького і знаходяться під опікою Хмельницького лісомисливського господарства.

«На цих двох десятках гектарів вирощуємо понад 1 500 ялинок та сосен, які готові до реалізації. Щороку ми продаємо понад тисячу ялинок, зокрема минулого року 1 200 штук на суму 114 тисяч гривень. Цьогоріч ця кількість трохи більша. Наразі уже реалізовано близько однієї тисячі штук і ще плануємо десь 500 штук. На кожну ялинку кріпиться бирка із номером, який заносимо в систему електронного обліку. Кожне таке маркування можна перевірити і дізнатися про його легальність», - каже інженер лісових культур Микола Василишин.

Микола Василишин розповів про ялинкові плантації

Додає, що плантації з ялинками, призначеними до новорічних свят, є у чотирьох населених пунктах біля Хмельницького.  Там вирощують сосну та ялинку звичайні. Ці породи в наших кліматичних умовах чудово себе почувають.

«Щоб ялинка досягла висоти близько метра-півтора - вона проходить великий шлях. Восени лісники заготовляють шишки, обробляють їх і збирають насіння. Потім відправляють його на перевірку у лісонасіннєву лабораторію, висівають у розсаднику. Коли насіння проростає і деревце досягає 20-30 сантиметрів, його висаджують на спеціально підготовлену плантацію. Роблять це за відповідною схемою. Відстань між деревами має зберігатися в межах метра, щоб вони мали куди і як рости», - зазначає Микола Василишин.

Плантація ялинок з висоти пташиного польоту виглядає отак
Молоді саджанці ялинки звичайної

За його словами, щоб ялинка досягла півтора метра потрібно приблизно п’ять-шість років. Чим вище дерево, тим більше йому років.

«Ми висаджуємо ялинки залежно від попиту. На плантаціях, де продукцію реалізували, робимо доповнення – на порожні місця висаджуємо нові саджанці. Усі плантації під наглядом. Влаштовуємо рейди не тільки вдень, а й уночі, аби контролювати ситуацію. На тих, кого затримають під час здійснення правопорушення очікує адміністративне покарання», - застерігає Микола Станіславович.

Ялинки садять рядками
Окрім ялинок, лісівники вирощують і сосни

Придбати ялинку може кожен охочий, звернувшись до того чи іншого лісництва. У Хмельницькому це можна зробити безпосередньо біля адмінбудівлі Хмельницького лісового господарства за адресою провулок 1-ий Мирний, 18. Ціни, які пропонують лісівники, дещо нижчі, ніж на ринках міста. Стартують вони від 72 гривень за метрове дерево і сягають 192 гривень за триметрове хвойне дерево.

Читайте також: Штучна, «жива» чи у горщику: яка ялинка більш екологічна

  

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую