ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Майно хмельницького кінотеатру «Сілістра» передали комунальному підприємству

Суспільство 11422
Хоча наприкінці 2019 року виконком розірвав договір оренди з ТОВ «Браво», воно досі користується майном кінотеатру «Сілістра»
Хоча наприкінці 2019 року виконком розірвав договір оренди з ТОВ «Браво», воно досі користується майном кінотеатру «Сілістра». Фото: ілюстративне uk.m.wikipedia.org/Bogdan17

Міський голова припускає, що попереду може бути тривала судова тяганина з колишнім орендарем.

Вчора, 14 січня, члени виконкому Хмельницької міської ради вирішили прийняття на баланс комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності майно кінотеатру «Сілістра», що на вулиці Свободи, 1А. Його довгий час орендувало товариство з обмеженою відповідальністю «Браво», яке належить місцевому підприємцю Віктору Вікарчуку. Втім, повернення з оренди кінотеатру виявився доволі непростим процесом.

Фактично ТОВ «Браво» орендує приміщення кінотеатру «Сілістра» з 2000 року. Тоді виконком надав йому в оренду це комунальне майно під створення культурно-просвітницького та спортивного комплексу.

На той час площа кінотеатру становила 1 тисячу 389 квадратних метрів, а оцінили її у 529 тисяч 925 гривень. У наступні роки члени виконкому вносили зміни до договору оренди. Наприклад, у 2001-у дозволили ТОВ «Браво» провести реконструкцію глядацького залу кінотеатру під конференц-зал та приміщень для проведення різних видів заходів. У тому ж році дозволили добудувати приміщення для гри у більярд.

Така інформацію наводиться у рішенні Господарського суду Хмельницької області від 23 грудня 2013 року. Тоді вже розглядався спір між орендарем і міською радою про виокремлення майна кожної зі сторін.

Представники орендаря звернулися до суду, щоб той визнав право власності ТОВ «Браво» на 38,8 відсотка площі «Сілістри». Але орган правосуддя лише частково задовольнив це прохання підприємства й визнав його право власності на 24 відсотки площі. Решта кінотеатру — це майно міської ради.

Представники міської ради та прокуратури спробували оскаржити таке рішення. Вони стверджували, що судовий експерт оцінив не цілісний майновий комплекс кінотеатру «Сілістра», а лише його будівлі. Крім того, не враховано безпідставно списане орендарем майно з балансу кінотеатру, на що йому не надавалося дозволу. Не надавалися дозволи й на інші роботи.

Читайте також: Підвищення тарифів на енергоносії: хмельницькі депутати звернулись до президента

Однак такими поясненнями не вдалося переконати ні Рівненський апеляційний господарський суд у лютому 2014-го, ні Вищий господарський суд України у травні того ж року.

Фактично з того часу ситуація залишалася без змін до 26 грудня 2019 року. Тоді члени виконавчого комітету дозволили за згодою сторін розірвати договір оренди з ТОВ «Браво» на майновий комплекс кінотеатру «Сілістра». У своєму рішенні вони передбачили створення спільної інвентаризаційної комісії для виокремлення та оцінки майна. А орендарю доручили забезпечити проведення аудиторської перевірки.

Минув майже рік роботи інвентаризаційної комісії й 12 грудня 2020 року виконком затвердив результати проведених нею експертиз. Але на цьому історія не завершується, адже у рішенні виконкому знову доручається провести інвентаризацію кінотеатру.

«Орендар не надав у повному обсязі необхідні документи для здійснення розмежування майна. Крім того, через встановлення загальнодержавного карантину робота комісії була тимчасово зупинена. Вказані обставини позбавили комісію можливості вчасно підготувати та подати на затвердження виконавчого комітету необхідні документи», — йдеться у тексті рішення виконкому.

Читайте також: Хмельницька влада виступила проти січневого локдауну

Тепер же у рішенні, прийнятому 14 січня цього року, вказується на недопуск членів інвентаризаційної комісії орендарем та ненадання ним необхідних документів. Тому члени виконкому дозволили прийняти майновий комплекс «Сілістри» на баланс комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності. А його працівникам доручили провести інвентаризацію впродовж трьох місяців з дати прийняття комплексу на баланс.

Міський голова Олександр Симчишин розповів кореспондентам сайту «Є», що це насправді буде тривалим процесом. За його словами, орендар попрацював з будівлею так, що нині важко розмежувати сам кінотеатр та здійснені до нього добудови. Тому попереду будуть залучення експертів та судові справи. Лише тоді вирішиться доля колишнього кінотеатру «Сілістра».

«Сподівається, що місту все ж вдасться «відвоювати» це майно не лише на паперах, а й матеріально. Бо майно громади має належати їй, а не одній особі, — каже Олександр Симчишин. — Якщо орендар хоче володіти цим майном, то він повинен робити це законним шляхом. Або далі його орендувати, або йти на аукціон на «Прозоро», щоб викупити його».

Також міський голова зазначив, хоча договір з ТОВ «Браво» розірвано, товариство продовжує користуватися комунальним майном. Тому ймовірно, коли будуть відповідні судові рішення, з колишнього орендаря буде стягнено кошти за фактом використання майна без укладеного договору. 

Нагадаємо, 2 листопада минулого року власник ТОВ «Браво» Віктор Вікарчук прийшов до очільника міста, щоб з’ясувати питання легітимності органів місцевого самоврядування. Підприємця зустріли місцеві активісти, які звинуватили його у сепаратизмі та облили зеленкою.

Віктора Вікарчука в антидержавницькій позиції звинуватив й Олександр Симчишин. Він пообіцяв йому, що звернеться в СБУ. Також міський голова сказав, що одну заяву адресує правоохоронцям про заволодіння шахрайським способом комунальним майном — колишнім кінотеатром «Сілістра».

Читайте також: У Хмельницькому за п’ять років хочуть завершити оновлення тролейбусного парку

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую