ye-logo.v1.2

У Хмельницькому не організовуватимуть масових купань на Водохреще

Суспільство 1482
Після купання треба добре розтертися рушником і швидко одягти сухий, теплий одяг
Після купання треба добре розтертися рушником і швидко одягти сухий, теплий одяг. Фото: з архіву

Цього року спеціально облаштованих місць для купання у місті не буде.

Уже завтра, 19 січня, православні та греко-католики відзначатимуть третє завершальне свято різдвяно-новорічного циклу Водохреще або Богоявлення. Цього дня чимало хмельничан готуються зануритися в крижану воду. Щорічно 18 та 19 січня у Хмельницькому для охочих зануритися у воду облаштовували місця для купання, встановлювали намети для переодягання та організовували точки продажу гарячих напоїв на набережній Південного Бугу.

Проте, як зазначають у міській раді, цього року карантин вніс свої корективи. Через запровадження додаткових карантинних обмежень, які діють в Україні з 8 до 24 січня, у Хмельницькому масові заходи в рамках відзначення Водохреща проводитися не будуть.

Хмельничанам та жителям міської територіальної громади радять провести свято Хрещення Господнього у родинному колі та утриматися від масових скупчень.

Якщо ви все ж зважилися зануритися у зимову воду, варто дотримуватися основних правил безпеки, які збережуть ваше здоров’я. Як зазначають у Центрі громадського здоров’я, долучатися до хрещенських купань можна лише, якщо ви повністю здорові. Не варто купатися вагітним жінкам, дітлахам до 6 років, а за старшими дітьми слід пильно стежити дорослим.

«Чи може одноразове купання на Водохреща загартувати і зміцнити ваш організм? Попри те, що багато людей у це вірять, нагадуємо, що холодна вода може бути корисною лише, якщо загартовуватися регулярно. Якщо завтра ви плануєте долучатися до хрещенських купань, то підготуйтеся завчасно», - йдеться у повідомленні.

ЦГЗ рекомендує:

  • Знайдіть спеціально обладнані для купання місця із перевіреним дном.
  • Обов’язково зробіть руханку перед тим, як зайти у воду.
  • Зніміть металеві прикраси. Метал охолоджується дуже швидко, і його контакт зі шкірою може призвести до обмороження окремих ділянок чи холодових травм. Наприклад, кільця сповільнюють рух крові в пальцях, а отже вони швидше замерзнуть.
  • Не пірнайте одразу ж із головою — це може призвести до різкого охолодження організму. Натомість робіть це поступово: намочіть обличчя, груди, живіт та спину, а вже потім занурюйтесь по шию.
  • Перебувайте у воді не довше 3–5 секунд.
  • Після купання добре розітріться рушником, якомога швидше змініть мокрий одяг на сухий, аби зменшити холодове навантаження. Добре продумайте, що вдягнути, аби могти зробити це швидко й пальці рук не оніміли — теплий одяг має бути з мінімальною кількістю ґудзиків та застібок, а взуття — без шнурівок.
  • Не залишайте відкритими кінцівки та голову: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла й можете захворіти.
  • Щоби не замерзнути — рухайтесь. Можна підстрибувати на місці, ходити, зробити пару простих вправ чи просто обніматися, коли є з ким. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, а отже ви не замерзнете.
  • Візьміть із собою термос із чаєм.
  • Не забувайте, алкоголь створює лише ілюзію тепла і натомість призводить до величезної його втрати. Куріння ж зменшує швидкість кровообігу в кінцівках, а отже робить їх більш уразливими до холоду.

До теми: «Гріхи не змиває». У ПЦУ розповіли про купання на Водохреще.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую