ye-logo.v1.2

Шепетівка за кілька років хоче відмовитися від нинішньої системи теплопостачання

Суспільство 2702
Віталій Бузиль каже, що у Шепетівці система теплопостачання повністю розбалансована
Віталій Бузиль каже, що у Шепетівці система теплопостачання повністю розбалансована. Фото: ілюстративне unsplash.com

Місцева влада каже, що перехід на індивідуальне опалення відбуватиметься поетапно.

Про такі плани нещодавно заявив Шепетівський міський голова Віталій Бузиль. Під час пресконференції очільник міста також розповів про розбалансованість нинішньої системи централізованого теплопостачання, причини зростання тарифів на опалення та борги за природний газ.

За словами Віталія Бузиля, наразі система централізованого теплопостачання Шепетівки сильно розбалансована. Причиною цього стало використання комунальними установами модульних котелень і хаотичний перехід місцевих жителів на індивідуальне опалення. Як наслідок, 79 багатоквартирних будинків міста — критично розбалансовані. У 19-и з них лише по дві-три квартири залишаються під’єднаними до централізованого теплопостачання.

«Тому моє завдання як міського голови: за кілька років повністю відмовитися від системи централізованого теплопостачання та постачання гарячої води у тому вигляді, в якому вона нині є, — каже Віталій Бузиль. — Для цього найперше потрібно виготовити схему теплопостачання міста. Вона регламентуватиме заходи для забезпечення оптимальної системи опалення будинків нашого міста».

Також він розповів, що у Шепетівці вже стартувала просвітницька кампанія щодо порядку переходу на індивідуальне опалення. А з 1 березня цього року запрацює комісія, яка розглядатиме надання населенню відповідних дозволів.

«Згідно з чинним законодавством, дозволи на перехід на індивідуальне опалення можуть видаватися лише у двох випадках. Якщо багатоквартирний будинок повністю відмовляється від централізованого теплопостачання. Або ж, якщо понад 50 відсотків жителів будинку вже встановили індивідуальне опалення. Вибіркових дозволів ми видавати не будемо», — зазначив Віталій Бузиль.

Шепетівський міський голова сказав, що рішення про підвищення тарифів на теплопостачання для абонентів КП «Шепетівське підприємство теплових мереж» було вимушеним кроком. Згідно з рішенням виконкому від 16 січня, для населення вартість опалення зросла на 12,5 відсотка й становить 2 тисячі 293 гривні 76 копійок за гігакалорію.

«Це зумовлено зростанням вартості газу й електроенергії, які становлять 70 відсотків ціноутворення тарифу на централізоване теплопостачання. Якщо його порівнювати з 2019 роком, він зріс лише на 164 гривні», — розповів Віталій Бузиль.

Він додав, що на тарифи вливає й необхідність виплачувати «Нафтогазу» борги за блакитне паливо, які залишилися у спадок від попереднього теплопостачального підприємства — ТОВ «Шепетівка Енергоінвест».

За словами директора КП «Шепетівське підприємство теплових мереж» Володимира Кушніра, борги за газ теплопостачальне підприємство продовжує сплачувати з власних обігових коштів. Щомісяця доводиться платити по 850 тисяч гривень.

Нагадаємо, проблеми з теплопостачанням у Шепетівці мають давню історію. У 2011 році «Шепетівське підприємство теплових мереж» було передано у концесію ТОВ «Шепетівка Енергоінвест». Через певний час почали рости борги за спожитий природний газ. Як наслідок приблизно з 2014 року опалювальні сезони у Шепетівці щороку опинялися під загрозою. Людям часто доводилося сидіти взимку без централізованого теплопостачання.

Тому все більше місцевих жителів почало встановлювати у квартирах індивідуальне опалення. А комунальні заклади теплом почали забезпечувати модульні котельні.

Після тривалої судової тяганини попередній місцевій владі восени 2019 року зрештою вдалося повернути у комунальну власність майно «Шепетівського підприємства теплових мереж». Втім, від ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» також перейшли десятки мільйонів гривень боргів за природний газ.

Читайте також: Ціна на газ у лютому: як змінилася вартість для мешканців Хмельниччини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую