ye-logo.v1.2

Зміни у лютому: ціна на газ, ЗНО та щеплення від коронавірусу

Суспільство 1070
Новації лютого
Новації лютого. Фото: ілюстративне з архіву

Нововедення, які очікують на українців в останній місяць зими.

Із початком лютого 2021 року в Україні відбудеться кілька чергових змін. Розпочнеться поетапна вакцинація від коронавірусу, зміниться ціна на блакитне паливо та стартує реєстрація та ЗНО.

Ми підготували інформацію про новведення, які активно обговорюють та цікавлять українців. Детальніше про зміни читайте у нашому матеріалі.

Ціна на газ

18 січня уряд зобов’язав постачальників газу не піднімати ціни на блакитне паливо вище рівня встановленої граничної ціни - 6 гривень 99 копійок за кубометр газу. Таке обмеження ціни буде діяти до кінця цього опалювального сезону або завершення карантину, але не пізніше 31 березня.

Водночас в уряді зазначили, що ті громадяни, які наразі мають річні контракти нижче за 6,99 гривні за кубометр газу залишаться з цінами, зазначеними в контрактах. 

Додамо, нещодавно постачальники газу для населення нашої області оприлюднили ціни на газ у лютому.  За оприлюдненою інформацією ТОВ «Хмельницькгаз Збут» для споживачів-клієнтів, які користуються послугами цього товариства, ціна за блакитне паливо у лютому складе 6,99 гривні за кубометр газу. У товаристві нагадують, що у січневих рахунках ціна газу буде 9,91 гривні за кубометр.

Для мешканців Шепетівки та Шепетівського району, яких обслуговує ДП «Шепетівкагаз», ціна за спожитий газ у лютому також становитиме 6,99 гривні за метр кубічний блакитного палива. А в січневих платіжках вартість одного кубічно метра газу для споживачів, яких обслуговує «Шепетівкагаз» складе 8,59 гривні.

Разом з тим газопостачальна компанія «Нафтогаз» встановила ціну на газ у лютому для населення на рівні 6,86 гривні за кубометр. У січні споживачі, яких обслуговує цей постачальник газу, сплатять за блакитне паливо по 7,22 гривні за кубометр газу.

Як зазначили в уряді, субсидійна підтримка продовжиться в повному обсязі.

Нагадаємо, окрім вартості блакитного палива, потрібно платити ще за його доставку. Тариф на транспортування газу змінився з 1 січня. Відтак, згідно з рішенням НКРЕКП, вартість доставки газу для абонентів АТ «Хмельницькгаз» з 1 січня становить 1,99 гривні. А для мешканців Шепетівки та Шепетівського району, за доставку якого відповідає ПрАТ «Шепетівкагаз», - 1,30 гривні. Додамо, що плата за доставку газу сплачується щомісячно і розраховується окремо для кожного споживача. Вона залежить від об’єму спожитого блакитного палива впродовж «газового року». Він охоплює період з 1 жовтня до 30 вересня.

Вакцинація від COVID-19

У лютому в Україні розпочнеться вакцинація від коронавірусу. За повідомленням Міністерства охорони здоров’я, у середині лютого країна отримає першу партію вакцин проти коронавірусу. Це будуть препарати виробництва американської фармацевтичної компанії «Pfizer». Їх Україна має їх отримати від Глобальної ініціативи «Gavi COVAX».

Як зазначив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, Україна увійшла в перелік країн, яким нададуть вакцини від COVID-19 у першій хвилі розподілу. Для початку першої хвилі вакцинації вже підтверджено постачання 117 тисяч доз вакцин компанії «Pfizer». Наступний етап постачання вакцин в Глобальної ініціативи відбуватиметься зі середини лютого до кінця другого кварталу цього року. Заплановано, що за цей час Україна отримає від 2,2 мільйона до 3,7 мільйона доз вакцин шведсько-британської фармацевтичної компанії «AstraZeneca».

Процес вакцинування українців відбуватиметься у п’ять етапів. Національний календарний план безкоштовної вакцинації українців від коронавірусу затвердили 29 січня під час першого у цьому році засідання державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Щеплення планують проводити за таким графіком:

• лютий-квітень – 367 тисяч медиків, які борються з COVID-19, та військових із зони ООС;
• квітень-травень – 1,9 мільйона медиків первинної допомоги та людям віком старше 80 років;
• травень-червень – 363 тисячі всіх інших надавачів медичної допомоги;
• червень-липень – 2,9 мільйона людей віком 70-79 років;
• липень-серпень – 640 тисяч працівників структури державної безпеки;
• серпень-вересень – 2,3 мільйона людей віком 65-69 років;
• вересень-жовтень – 1,4 мільйона освітян;
• жовтень-листопад – 2,8 мільйона людей віком 60-64 роки;
• листопад-грудень – 1,7 мільйона людей з «інших категорій»

ЗНО 2021

Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 розпочнеться 1 лютого і триватиме до 5 березня.

Такий термін встановлює календарний план підготовки та проведення ЗНО 2021 року, затверджений наказом МОН.
До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Нагадаємо, в Україні планують преміювати п’ятьма тисячами гривень випускників шкіл, які складуть два тести зовнішнього незалежного оцінювання на максимальні бали.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую