ye-logo.v1.2

На яких автомобілях найчастіше їздять нетверезі водії Хмельниччини (ІНФОГРАФІКА)

Суспільство 17535
Антирейтинг нетверезих порушників за марками автомобілів
Антирейтинг нетверезих порушників за марками автомобілів. Фото: ілюстративне з архіву

Топ-10 марок автівок, за кермом яких найчастіше виявляли п’яних керманичів.

За минулий рік у Хмельницькій області трапилося 314 дорожньо-транспортних пригод за участю нетверезих водіїв, з яких 52 аварії були з травмованими людьми. У цих ДТП загинуло 7 осіб та ще 71 людина – отримала травми різного ступеня важкості.

У відповіді на інформаційний запит сайту «Є» у патрульній поліції області повідомили, на яких автомобілях найчастіше виявляли нетверезих водіїв у 2020 році.

Отож, на території обслуговування патрульні Хмельниччини найчастіше складали протоколи за статтею 130 на водіїв таких марок автомобілів:

- ВАЗ (218 протоколів);
- Daewoo (90 протоколів);
- Volkswagen (85 протоколів)
- BMW (63 протоколи);
- ЗАЗ (56 протоколів);
- Audi (55 протоколів);
- Opel (48 протоколів)
- Renault (44 протоколи);
- Mercedes-Benz (43 протоколи);
- Ford (23 протоколи).

Нагадуємо, санкція частини 1 статті 130 КУпАП передбачає накладення стягнення на водія у вигляді штрафу у розмірі 10 200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 рік.
За повторне протягом року правопорушення штраф становитиме 20 400 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки.

За вчинення даного правопорушення двічі повторно протягом року, на водія накладається штраф у розмірі 40 800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на 10 років.

Четвертою частиною статті 130 КУпАП передбачена відповідальність за вживання водієм транспортного засобу після ДТП алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів виготовлених на їх основі або після того як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського. Санкція статті передбачає накладення штрафу у розмірі 20 400 гривень або адміністративний арешт на строк 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки.

У патрульній поліції області повідомили, на яких автомобілях найчастіше виявляли нетверезих водіїв у 2020 році. Інфографіка Віталія Захарчишена

Загалом торік патрульні поліцейські Хмельниччини склали на автомобілістів 1821 протокол за статтею 130 (Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема:

  •  за частиною 1 (керування у стані сп'яніння) – 1336 адмінпротоколів;
  •  за частиною 2 (керування у стані сп'яніння вдруге за рік) – 380 адмінпротоколів;
  •  за частиною 3 (керування у стані сп'яніння втретє за рік)  – 95 адмінпротоколів;
  •  за частиною 4 (вживання алкоголю, наркотиків чи інших препаратів виготовлених на їх основі після скоєної ДТП або після зупинки і до перевірки уповноваженою особою) – 10 адмінпротоколів.

Найбільше протоколів склали на водіїв, які перебували за кермом у стані сп'яніння. Інфографіка Віталія Захарчишена

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую