ye-logo.v1.2

Голова Хмельницького апеляційного суду претендує на посаду у Вищій раді правосуддя

Суспільство 1008
Голова Хмельницького апеляційного суду - Сергій Болотін
Голова Хмельницького апеляційного суду - Сергій Болотін. Фото: kma.court.gov.ua

Серед обов’язків Вищої ради правосуддя - подання про призначення та звільнення суддів.

У Вищій раді правосуддя завершився прийом документів від кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя. Як повідомляє видання «Закон і Бізнес», усього документи подали 34 кандидати. Серед них голова Хмельницького апеляційного суду Сергій Болотін.

«Стосовно претендентів буде проведено спеціальну перевірку та передано Раді суддів України висновок про результати спеціальної перевірки, а також висновки про відповідність кандидатів та документів вимогам, встановленим Законом України «Про вищу раду правосуддя». Наразі на 4 крісла у ВРП претендують 34 особи», - йдеться  у повідомлені.

Рішення щодо претендентів прийматимуть на черговому з’їзді суддів України 9–11 березня 2021 року.

Сергій Болотін декілька років працював суддею у Шепетівському міськрайонному суді, Апеляційному суді Хмельницької області, був секретарем палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду області, а з 2018 року займає посаду голови Хмельницького апеляційного суду.

Згідно із даними його декларації, у власності Сергія Миколайовича є квартира 56 квадратів у Славуті, земельна ділянка у селі Ташки на Славутччині та право користуватись квартирою та гаражем у Хмельницькому, які належать, ймовірно, його матері. У 2020 році в нього з'явилась земельна ділянка вартістю 179 989 гривень і будинок площею 387,6 квадрата у селі Стуфчинці Хмельницького району, орієнтовна вартість помешкання на момент набуття у власність – 2 мільйони 520 тисяч 000 гривень. Серед транспортних засобів суді – легковик «Subaru Forester».

У 2020 році на посаді голови Хмельницького апеляційного суду Сергію Болотіну нарахували 1 мільйон 925 тисяч 905 гривень зарплати. Попри це, він торік позичив 964 000 гривень і того ж року позику погасив, ще 17 000 доларів зберігав разом із дружиною готівкою.

Алла Болотіна, за даними із декларації чоловіка, нерухомості, транспортних засобів і місця роботи немає, але на рахунку в банку зберігала торік 3 477 гривень.

ДовідковоВища рада правосуддя — колегіальний, незалежний конституційний орган державної влади та суддівського врядування. Серед обов'язків: внесення подання про призначення або звільнення судді на посаду, надання згоди на затримання судді чи утримання його під вартою, ухвалення рішення про переведення судді з одного суду до іншого, погодження кількість суддів у суді та інше.

Вища рада правосуддя складається з двадцяти одного члена, з яких десятьох — обирає з'їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох — призначає Президент України, двох — обирає Верховна Рада України, двох — обирає з'їзд адвокатів України, двох — обирає всеукраїнська конференція прокурорів, двох — обирає з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.

Строк повноважень обраних (призначених) членів Вищої ради правосуддя становить чотири роки. Одна й та ж особа не може обіймати посаду члена Вищої ради правосуддя два строки поспіль.

Читайте також: У Хмельницькому Департамент освіти і науки отримав очільницю

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую