FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
30 Квітня, 2024

Хуртовина, трагедія на котельні та ціна на газ — підсумки тижня

Впродовж тижня хмельницькі комунальники боролися з наслідками хуртовин. Фото: з архіву редакції

Про головні події цього інформаційного тижня Хмельницької області.

Впродовж цього інформаційного тижня на Хмельниччині панувала справжня зима зі снігопадами, ожеледицею та сильним вітром. Якщо для дітей сніг став можливістю покататися на санчатах, то для водіїв та комунальників хуртовини принесли додаткові проблеми. Вистачало й інших актуальних подій, іноді трагічних. Наприклад, у Хмельницькому зупинилося серце лікарки-педіатра Лесі Азарянської, а працівник однієї з міських котелень впав у шнек для подачі щепи.

Детальніше про ці та інші події інформаційного тижня — у підсумковому матеріалі сайту «Є».

Цього тижня не проходило чергового засідання Кабміну. Відповідно урядовці не прийняли раніше обіцянці прем’єр-міністром Денисом Шмигалем зміни до дії карантину. А саме — повернення до моделі адаптивного карантину. Ймовірно це сталося через робочу поїздку очільника уряду в Брюссель.

Натомість 7 лютого на Хмельниччину прийшли хуртовини. Синоптики прогнозують, що снігопади та сильний вітер має зберігатися як мінімум ще кілька днів. 

Погіршення погодних умов долали роботи комунальникам і рятувальникам. Останнім впродовж тижня доводилося витягати автомобілі з узбіч і снігових заметів. Наприклад, зі 9 лютого на Білогірщині вони допомогли вибратися зі снігової пастки «швидкій», яка мчала на допомогу восьмимісячному малюку, а 12 лютого в Кам’янець-Подільському районі — пасажирському автобусу.

Натомість комунальники займалися розчищенням вулиць. У Хмельницькому це завдання покладене на працівників комунального підприємства по будівництву, ремонту та експлуатації доріг. Кореспонденти сайту «Є» періодично дізнавалися, чи вдається їм впоратися з негодою. Проте своєчасне очищення від снігу та льоду на закріпленій за ними території зобов’язані забезпечувати не лише комунальники, а й підприємства, установи, організації усіх форм власності.

Про додаткові канікули, новий тариф на газ і першу письмову згадку про Хмельницький

Щороку в лютому учні перших класів шкіл Хмельницького йшли на додаткові зимові канікули. Однак цього року місцеві першачки будуть без такого відпочинку. Про це повідомили у міському департаменті освіти та науки.

В продовження освітньої теми. Голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій підписав розпорядження, яким фактично постановив ліквідувати нинішні обласні департамент освіти і науки й управління молоді та спорту. Їх об’єднають у єдиний структурний підрозділ. Він отримає назву «Департамент освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької обласної державної адміністрації». Процес реорганізації триватиме кілька місяців.

Хоча в обласному центрі День міста святкують у вересні, своєрідний «день народження» Хмельницького припадає на 10 лютого. Саме 10 лютого 1431 року датована перша з нині встановлених писемна згадка про Плоскирівці. 

На відповідний документ у 2000 році в Польщі натрапив історик Віталій Михайловський. Завдяки цьому Хмельницький одразу постарішав на 62 роки.

Й знов про тарифи на газ. Тимчасова гранична вартість газу для потреб населення, встановлена урядом на рівні 6 гривень 99 копійок за куб, почала діяти з 1 лютого. Тому вона не стосується платіжок за блакитне паливо, спожите у січні. Однак кілька газопостачальних компаній вирішили переглянути січневу вартість природного газу.

Зокрема, для клієнтів ТОВ «Хмельницькгаз Збут» ціна блакитного палива у платіжках за січень тепер становить 6 гривень 99 копійок за кубометр, а не 9 гривень 91 копійку. Для споживачів ДП «Шепетівкагаз» — 8 гривень 59 копійок за кубометр, а не 9 гривень 59 копійок. А для клієнтів «Нафтогазу» ціна блакитного палива знизилася до 6 гривень 86 копійок за кубометр. Раніше вона становила — 7 гривень 22 копійки.

Про трагічні події та кримінальні справи

Через ускладнення спричинені COVID-19 пішла з життя 40-річна лікарка-педіатр Хмельницького міського центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 Азарянська Леся Володимирівна. Поховали медика у понеділок, 8 лютого.

Ввечері того ж дня в обласному центрі сталася інша трагедія. Близько 22:20 рятувальникам надійшло повідомлення, що у котельні на вулиці Степана Бандери у шнек для подачі деревної щепи впав працівник КП «Хмельницьктеплокомуненерго». Внаслідок отриманих травм 64-річний хмельничанин загинув на місці події.

За попередньою інформацією правоохоронців, чоловік закидав відходи тирси у бункер подачі щепи. Тоді ж він втратив рівновагу та впав у шнек. За цим фактом слідчі внесли відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 271 Кримінального кодексу України (Порушення вимог законодавства про охорону праці).

Крім цього, сайт «Є» повідомляв про низку інших доволі резонансних кримінальних подій. Одна з них сталася у Львові, але її фігурантами є двоє є двоє уродженців Хмельниччини: чоловіки віком 19 та 24 роки. Обоє навчаються одному з львівських вищих навчальних закладів.

Двох уродженців Хмельницької області підозрюють у пошкоджені фарбою пам’ятника Степанові Бандері у Львові. Фото: відділу комунікації поліції Львівської області

Їх днями затримали правоохоронці, адже їх підозрюють у пошкоджені фарбою пам’ятника Степанові Бандері. За місцем їх проживання були проведені обшуки та вилучено речові докази. Якщо їх провину буде доведено у суді, студентам може загрожувати від чотирьох до п’яти років обмеження волі або від чотирьох до семи років позбавлення волі.

А 8 лютого Хмельницький міськрайонний суд виніс виправдувальний вирок колишньому начальнику Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Віталію Гуменюку. Його звинувачували скоєнні смертельної аварії у в обласному центрі. Вона сталася ще 16 жовтня 2014 року на перехресті вулиць Володимирської та Соборної. Під колеса автівки посадовця потрапила 81-річна жителька Євгенія Слищук, яка переходила «зебру». Від отриманих численних травм жінка загинула на місці події.

За версією слідства, обвинувачений спершу допустив наїзд на потерпілу, а далі — переїхав двома колесами. Фото: з архіву редакції

Хмельницький міськрайонний суд після багаторічної тяганини зрештою вирішив повністю виправдати Віталія Гуменюка. В органу правосуддя виникли претензії до проведеного слідства. Згідно з вироком, посадовець екоінспекції прирівнюється до працівника правоохоронних органів. Тому розслідування мали проводити представники прокуратури, а не поліції.

«Тому суд визнає здійснення розслідування неуповноваженими на те органами істотним порушенням прав людини й основоположних свобод. А всі отримані неуповноваженим органом докази — не допустимими», — зазначив суддя.

Хмельницький міськрайонний суд після багаторічної тяганини зрештою вирішив повністю виправдати Віталія Гуменюка. Фото: з архіву редакції 

Крім того, орган правосуддя залишив без розгляду цивільний позов сина загиблої щодо сплати йому 300 тисяч гривень моральної шкоди. Наразі цей вирок не набув остаточної законної сили, адже впродовж тридцяти днів з дня його оголошення на нього можна подати апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду.

А наприкінці січня слідчі закрили справу щодо зсуву ґрунту поблизу будинку на вулиці Кармелюка, 4/2, що мікрорайонні Озерна, що сталося у серпні минулого року. Правоохоронці не знайшли ознак кримінального правопорушення. Відповідно це стало підставою для Хмельницького міськрайонного суду задовольнити клопотання представників ТОВ «Будівельний альянс груп», яке стосується скасування арешту на незавершене будівництво багатоквартирного будинку на сусідній ділянці.

Дізнатися про решту актуальних подій можна у рубриці «Всі новини Хмельниччини».