ye-logo.v1.2

У Хмельницькому перейменували вулицю

Суспільство 3514 1
Топонімічна комісія погодила перейменування вулиці Генерала Карбишева на вулицю Пилипа Олика ще у 2016 році
Топонімічна комісія погодила перейменування вулиці Генерала Карбишева на вулицю Пилипа Олика ще у 2016 році. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Вулиця Карбишева отримала нову назву.

Сьогодні, 17 лютого, на черговій сесії Хмельницької міської ради проголосували за перейменування однієї вулиці у мікрорайонні Книжківці.

У рішенні міськради вказано, що вулиця Генерала Карбишева перейменували на вулицю Пилипа Орлика. Скорочена нова назва — вул. Орлика. Відповідні зміни також будуть внесені до Переліку площ, проспектів, вулиць, провулків, проїздів, скверів, бульварів, парків, розташованих на території міста Хмельницького, який був затверджений у квітні 2018 року.

Нагадаємо, провести таке перейменування топонімічна комісія погодила ще у січні 2016 року. Наприклад, тоді ж було вирішено перейменувати вулицю Маршала Рибалка на Степана Бандери. Однак вулиця Генерала Карбишева отримала нову назву лише нині.

Довідково. Згідно з інформаційною довідкою про мікрорайон Книжківці, цю вулицю надали ім’я Генерала Карбишева у 1981 році. До того часу вона була без назви.

Дмитро Карбишев був російським і радянським військовиком, генерал-лейтенантом інженерних військ. У 1946-му йому посмертно надали звання Героя Радянського Союзу, адже він три роки провів у німецьких концтаборах, де й загинув наприкінці Другої світової війни. Через це він займав значне місце у радянській пропаганді.

А Пилип Орлик був українським політичним, державним і військовим діячем. За гетьманування Івана Мазепи він з 1702 року 1709-го обіймав посаду Генерального писаря. А впродовж 1710-1742 років Пилип Орлик був Гетьманом Війська Запорозького у вигнанні.

Саме Пилип Орлик став одним з авторів «Договорів і постанов» — акту, який деякі історики називають першою у світі Конституцією.

Читайте також: Хмельницькі депутати просять уряд переглянути фінансування госпіталю ветеранів війни

Коментарі:

Віталій Українець 17.02.2021 20:33

Мазепи вулиці здаеться немає в місті!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую