ye-logo.v1.2

Хмельницький відшкодовуватиме приміські перевезення, але не може впливати на ціну проїзду

Суспільство 1782
На останній сесії міськради депутати проголосували за зміни у порядок компенсації за перевезення пільговиків
На останній сесії міськради депутати проголосували за зміни у порядок компенсації за перевезення пільговиків. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Необхідність надавати компенсації за перевезення пільговиків на приміських маршрутах виникла через утворення Хмельницької громади.

Формування Хмельницької міської територіальної громади триває й надалі. Питання, пов’язані з цим процесом, розглядалися й 17 лютого на сесії міської ради. Зокрема, депутати внесли зміни у порядок компенсації за перевезення пільгових категорій населення у громадському транспорті.

Згідно з прийнятим рішенням, перевезення пільгових категорій населення на приміських маршрутах підприємствам відшкодовуватимуть з місцевого бюджету. Така необхідність виникла через утворення Хмельницької міської територіальної громади. Компенсації надаватимуть лише тим, хто станом на 1 січня цього року мав дійсні договори про здійснення пасажирських перевезень на приміських маршрутах, укладенні з Хмельницькою райдержадміністрацією.

За словами Хмельницького міського голови Олександра Симчишина, такі компенсації перевізникам на приміських маршрутах надаватимуть до завершення чинних договорів. Більшість з них діятиме до 2022-2023 років. Після того міська рада зможе проводити власні конкурси з визначення перевізників на приміських маршрутах.

«Поки є законодавча колізія: ми будемо замовниками приміських маршрутів, але не зможемо впливати на їх тариф. Його встановлює суто перевізник, — розповідає Олександр Симчишин. — Тобто у нас є повноваження затверджувати вартість пасажирських перевезень лише в межах міста. Таким чином матимемо у Давидківцях — 14 гривень, а з Ракове у Гречани — 5 гривень».

Також на сесії депутати проголосували за збільшення кількості місць, які можуть підлягати компенсації у випадку перевезення пільговиків у міському громадському транспорті. Їх збільшили з семи до десяти.

Як пояснив міський голова, це стосується лише великогабаритного транспорту, тобто автобусів.

Нагадаємо, у червні минулого року депутати Хмельницької міської ради погодили відшкодовувати не п’ять, а сім місць у великогабаритному громадському транспорті за перевезення пільгових категорій населення. Це рішення пояснили спробою заохотити перевізників переходити на великогабаритний транспорт.

Читайте також: У Хмельницькому перейменували вулицю

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую