ye-logo.v1.2
2 Грудня, 2020

У Хмельницькому вирішили як стимулюватимуть перехід на великогабаритні автобуси

Суспільство 1894
В місті вирішили компенсувати великогабаритним автобусам не п\'ять пільгових місць, а сім
В місті вирішили компенсувати великогабаритним автобусам не п'ять пільгових місць, а сім. Фото: ілюстративна з архіву редакції

Це рішення стосується питання відшкодування пільгового проїзду в автобусах.

Сьогодні, 17 червня, під час сесії Хмельницької міської ради депутати голосували за зміни до положення, яке стосується компенсації за пільговий проїзд у міському автотранспорті. Вони вирішили компенсувати великогабаритним автобусам не п’ять пільгових місць, а сім. Проте не обійшлося без обговорення законодавчих колізій.

За словами заступника начальника міського управління транспорту та зв’язку Сергія Шепурева, положенням раніше було передбачено, що за один рейс від однієї кінцевої зупинки до іншої великогабаритним автобусам з міського бюджету відшкодовується п’ять пільгових місць. Нині ж пропонується відшкодовувати сім. На його думку, це стимулюватиме перехід перевізників на великогабаритні автобуси.

«У Хмельницькому великогабаритні автобуси за один рейс перевозять до сорока пасажирів пільгових категорій населення. Проте ми відшкодовуємо їм лише п’ять, — пояснює Сергій Шепурев. — Наприклад, в автобусах комунального підприємства «Електротранс» взагалі майже 80 відсотків пасажирів складають пільговики».

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин додав, що під час карантину виторг КП «Електротранс» складав 90 тисяч гривень, а нині після відновлення пільгових перевезень — впав до 30 тисяч гривень. Але ця різниця не відшкодовуєься комунальному підприємству в повному обсязі.

Читайте також: У Хмельницькому створили новий дитсадок

Також він зазначив, що, згідно з чинним законодавством, перевізник має везти всіх пільговиків, а не передбачати лише кілька місць. Однак такі витрати мають відшкодовуватися з міського бюджету.

«Держава перекинула на місцеве самоврядування відшкодування пільгових перевезень. Але, якщо ми будемо робити це у повному обсязі, на це піде весь бюджет розвитку», — сказав Хмельницький міський голова.

За словами Сергія Шепурева, цю проблему може розв’язати запровадження електронних квитків для пільгових категорій населення. Проте тут знов ж таки постає законодавча колізія: безкоштовно зможуть їздити громадським транспортом лише хмельницькі пільговики, але це буде дискримінація громадян з інших насалених пунктів, які мають аналогічне право. Подібну практику починають запроваджувати в інших містах. Наприклад, у Києві.

«Там у положенні прописали, щоб пільговики безкоштовно користуватися метро, вони спершу мають купити електронний квиток. Далі вони мають йти у місцеві органи соцзахисту за отриманням компенсацій», — додав Сергій Шепурев.

Нагадаємо, у Хмельницькому пільгові перевезення у громадському транспорті відновили з 12 червня.

Читайте також: У Хмельницькій міській раді два нових депутати: що про них відомо

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую