ye-logo.v1.2

Як мешканці Хмельниччині оцінюють своє здоров’я та доступність медичних послуг - статистика

Суспільство 1132
Найпоширенішими хворобами були названі гіпертонія та серцеві захворювання
Найпоширенішими хворобами були названі гіпертонія та серцеві захворювання. Фото: з архіву

Хронічні захворювання мають 41 відсоток мешканців області.

Як мешканці Хмельниччині оцінюють своє здоров’я та доступність медичних послуг? Аби це з’ясувати органи статистики провели опитування серед домогосподарств, що беруть участь у вибірковому обстеженні умов їх життя.

Відтак, як повідомляють у пресслужбі обласного управління статистики, результати опитування свідчать, що кожен другий українець оцінив стан свого здоров’я як «добрий», більше третини як «задовільний», кожен десятий вважає його «поганим».

Серед регіонів України найміцнішим здоров’ям змогли похвалитися мешканці Чернівецької, Львівської (66%) та Рівненської (65%) областей.

На Хмельниччині вісім осіб із десяти хворіли протягом року, що передував опитуванню. Хронічні захворювання мали 41% мешканців області. Найпоширенішими хворобами вже традиційно були названі гіпертонія та серцеві захворювання.

За медичною допомогою мешканці нашої області зверталися переважно до поліклініки (31%) та до сімейного лікаря в поліклініці (67%). 5% наших краян відвідали платні медичні установи та приватних лікарів. Одна особа зі ста викликала швидку медичну допомогу.

Читайте також: Офіційні зарплати на Хмельниччині: хто найбільше заробляє

Також 6% домогосподарств області, у яких хто-небудь протягом року потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя, повідомили про випадки неможливості задовольнити свої потреби. Основною причиною недоступності окремих видів медичної допомоги переважна більшість домогосподарств вказала занадто високу вартість ліків, медичних товарів та послуг охорони здоров’я.

Програмою опитування було також передбачено вивчення питань щодо народжуваності. За його підсумками, на Хмельниччині серед жінок у віці 15 років і старші 89% за своє життя народжували дітей. Більше половини з них народили по двоє дітей, 40% – по одній, 9% – трьох дітей і більше. Первістка, в основному, народжували жінки у віці 20–24 років.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую