ye-logo.v1.2

Хмельницький рибоохоронний патруль зафіксував майже шістдесят порушень за місяць

Суспільство 1378
На Хмельниччині триває період нересту
На Хмельниччині триває період нересту. Фото: khm.darg.gov.ua

Частину справ передали до суду.

Протягом березня хмельницькі рибоохоронці зафіксували майже шість десятків правопорушень, з них одинадцять виявилися грубими. За інформацією пресслужби, за місяць інспектори Хмельницького рибоохоронного патруля провели 66 рейдів.

«Також складено 20 протоколів за порушення правил рибальства, 10 – за незаконне придбання чи збут водних біоресурсів та 1 – невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб. Крім цього, оформлено 17 актів виявлення та вилучення безгосподарського майна», - йдеться у повідомленні.

За цей період на порушників накладено штрафів на суму 1 870 гривень. Збитки, завдані рибному господарству, склали понад 2 700 гривень. Під час проведених рейдів інспектори вилучили 37 одиниць заборонених знарядь лову.

Крім цього, 26 адміністративних справ передано до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

«Наприклад, 4 березня на ринку у Летичеві рибоохоронний патруль викрив порушника, який продавав водні біоресурси без відповідних документів, а саме: товстолоб загальною вагою 35 кілограм та карась загальною вагою 10 кілограм. На особу складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною 1 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення», - додають рибоохоронці.

Грубе порушення правил рибальства Хмельницький рибоохоронний патруль викрив 23 березня. Порушник ловив раки саморобним підсаком під час заборони їх вилову у період спарювання та виношування ікри. Інцидент стався на озері у Хмельницькому в мікрорайоні Озерна. Чоловік виловив 62 екземплярів раків. Завдано збитків у розмірі понад півтори тисячі гривень. На особу складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали справи передано до суду.

Додамо, з першого квітня на Хмельниччині розпочалася весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів. Тривалість заборони відрізняється залежно від водойм.

Любительський та спортивний лов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в межах району діяльності Управління Держрибагентства у Хмельницькій області, заборонений у такі строки:

  • у річках та їх кореневих водах з 01 квітня по 20 травня (включно);
  • на водосховищах, озерах, ставках з 01 квітня по 10 червня (включно);
  • в придаткових системах водних об’єктів (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені ) з 1 квітня по 30 червня (включно) .

Також з 1 квітня по 30 червня встановлюється заборона на добування раків. Вона пов’язана із виношуванням ними ікри, личинок та першою линькою.

Читайте також: Природоохоронці просять утриматися від відпочинку та подорожей біля Святого Озера на Ізяславщині.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую