ye-logo.v1.2

Хмельниччина в диму: за добу зафіксували майже два десятки займань сухої трави

Суспільство 724
У ДСНС зазначають, що випалювання сухої рослинності навесні та восени стає справжнім лихом та завдає величезної шкоди екосистемам
У ДСНС зазначають, що випалювання сухої рослинності навесні та восени стає справжнім лихом та завдає величезної шкоди екосистемам. Фото: ДСНС області

Пожежі ліквідовували в різних частинах області.

Протягом минулої доби рятувальники Хмельниччини 18 разів виїжджали на пожежі, які сталися на відкритій території. За інформацією обласного управління Державної служби надзвичайних ситуацій, сім з них зафіксували у Хмельницькому. Пожежі сухої трави гасили на Копистинському шосе, вулицях Трудовій, Зарічанській, Заводській, Північній, дачному масиві «Меркурій», мікрорайоні «Книжківці».

Окрім того, трава горіла у Хмельницькому районі, на Деражнянщині, Городоччині, Старокостянтинівщині, Кам’янеччині, а також у місті Полонне. Загалом вогонь заподіяв шкоди на площі майже два з половиною гектари.

«Попри численні застереження рятувальників щодо заборони спалювання сухостою та господарського сміття на відкритій місцевості, люди масово продовжують палити. До ліквідації вищезгаданих пожеж залучався особовий склад гарнізону у кількості 57 чоловік на 19-ти одиницях пожежно-рятувальної техніки», - зазначають надзвичайники.

Як додають вогнеборці, внаслідок пожеж постраждалих не виявлено.

Варто додати, що з 4 березня 2021 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки», який передбачає підвищення штрафів.

Так, порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки (стаття 175 КУпАП) передбачає покарання від 1700 до 3400 гривень для громадян та від 3400 до 5100 гривень для посадових осіб.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі (стаття 77 КУпАП) – від 1530 до 4590 гривень для громадян і на посадових осіб – від 4590 до 15300 гривень.

За випалювання рослинності або її залишків (стаття 77-1 КУпАП) – від 3060 до 6120 гривень для громадян і на посадових осіб – від 15300 до 21420 гривень.

Читайте також: На Хмельниччині у водоймах виявили тіла двох чоловіків.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую