ye-logo.v1.2

Кам’янчани перемогли на світовому фестивалі печворку в Нідерландах

Суспільство 3300
Перемогла робота родини з Кам
Перемогла робота родини з Кам'янця-Подільського Наталії та Іллі Лашків. Фото: надане Асоціацією майстрів клаптикового шиття України

У роботі застосовано унікальну авторську техніку вишивки текстильною соломкою.

Уже вдруге в історії світового печворку роботи українських майстрів печворку (клаптикове шиття) визнані кращими у світі. Цього разу перемогу здобули на Міжнародному фестивалі печворку «Quiltfestival Noord-Groningen 2021» в Нідерландах. Перемогла робота родини з Кам’янця-Подільського Наталії та Іллі Лашків – клаптикова ковдра під назвою «Весна іде, любов несе, цвітуть сади, радіє все!»

Як зазначають в Асоціація майстрів клаптикового шиття України, темою цьогорічного виставкового конкурсу був «Подив». Робота родини Лашків стала найкращою. Її створено з бавовняних клаптиків, які зшиті і простьобані вручну. Також у ньому застосовано унікальну авторську техніку вишивки текстильною соломкою, що походить з вишивки натуральною соломою, яку розробила Наталія Лашко зі своїм чоловіком Володимиром ще у 80-х. Пізніше цю техніку опанував їх син Ілля.

Вишивка текстильною соломкою нагадує живопис імпресіоністів й дозволяє кольоровим відтінкам бавовняних «соломинок» змішуватись та мерехтіти на відстані. У центрі клаптикової ковдри зображено японську дівчину в національному вбранні з вагасом у квітучому вишневому саду.

Ідея створення квілту виникла в майстрів після знайомства авторів з групою японських майстрів на виставці арттекстилю та кімоно в Божоле (Франція). Пізніше Наталія Лашко була запрошена на фестиваль «Samskara: «Загадкова Японія», що відбувався в Києві у 2019 році. Майстриня настільки захопилася представленими експонатами – ляльками кокеші, кімоно для дівчат та жінок, вагасами – що захотіла ще більше дізнатися про традиції, культуру та мистецтво Японії.

Вишивка текстильною соломкою нагадує живопис імпресіоністів й дозволяє кольоровим відтінкам бавовняних «соломинок» змішуватись та мерехтіти на відстані.

Невдовзі на просторах інтернету натрапила на світлину з човном, що пливе по річці вщент покритій рожевими пелюстками сакури, яка й дала поштовх до створення багатопланової композиції з рухом всередину і вглиб. Автор світлини фотограф Нарумі Косака з Токіо люб’язно дав згоду на використання його зображення у створенні майбутнього квілту. А японська майстриня клаптикового шиття Кейко Накомура з Осаки консультувала Наталію та Іллю в процесі створення квілту, який і став переможцем на цьогорічному фестивалі в Нідерландах.

Нагадаємо, що у 2019 році робота майстрині Наталії Лашко «…Йшла до нього, наче місячна царівна» здобула перемогу на 45 Міжнародному фестивалі печворку в Х’юстоні (США).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую