ye-logo.v1.2

У Хмельницькому створили нову школу: коли вона може запрацювати

Суспільство 8942
Школу створили, але її будівництво має завершитися через кілька місяців
Школу створили, але її будівництво має завершитися через кілька місяців. Фото: зі сайту Хмельницької міської ради

Міська рада вже оголосила конкурс на посаду її директора.

Вчора, 14 липня, депутати Хмельницької міської ради проголосували за створення нового закладу загальної середньої освіти — початкової школи №1. Вона розташована на вулиці Залізняка, 32 у мікрорайоні Озерна. Щоправда, наразі досі триває її спорудження, на що нещодавно міськрада навіть погодилася взяти 60 мільйонів гривень кредиту. Коли ж учні зможуть сісти за парти нової школи, кореспонденти запитали у міського голови Олександра Симчишина.

За його словами, місто вже отримало 60 мільйонів гривень кредиту. Цих коштів достатньо, щоб у жовтні завершити добудову початкової школи №1. Також знадобиться приблизно місяць, щоб здати її в експлуатацію, призначити директора та найняти педагогів — орієнтовно сто працівників.

«Плануємо, що у листопаді заклад запрацює й ми переведемо туди з 28-ї школи 1-4 класи, тобто приблизно 700 учнів. Одразу переводитимемо усі ці класи, щоб не розривати навчальний процес», — пояснив Олександр Симчишин.

Він додав, що цей навчальний заклад створено й названо з врахуванням вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту», у якому прописана нинішня реформа шкіл та їх новий поділ на класи.

До теми: Реформа освіти в Хмельницькому: що буде з 10-11 класами

А сьогодні, 5 липня, стартував конкурс на посаду директора початкової школи №1. Інформація про нього була опублікована на сайті Хмельницької міської ради.

Згідно з нею, документи він кандидатів на цю посаду прийматимуть до 16-ї години 13 серпня. Охочі мають принести їх у міський департамент освіти та науки на вулиці Грушевського, 53.

Серед вимог до претендентів: вища освіта зі ступенем не нижче магістра (спеціаліста), не менше трьох років стажу педагогічної або науково-педагогічної роботи, вільне володіння державною мовою, знання законів «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту»...

Визначатимуть переможця конкурсу з 25 серпня до 13 вересня в три етапи. Перший передбачатиме письмове тестування на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти. А наступні — розв’язання письмового ситуаційного завдання на знання професійних компетентностей та презентація перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти.

Нагадаємо, початкова школа №1 розрахована на 750 учнів. На її добудову 9 червня депутати Хмельницької міськради погодилися взяти 60 мільйонів гривень кредиту. Позику надав «Укргазбанку» під 11,9 відсотка річних. Міська рада має повернути позичене впродовж п’яти років, але також передбачена можливість дострокового погашення кредиту.

Фактично вона є частиною навчально-виховного комплексу, будівництво якого стартувало 2017 році. Однак проблеми з підрядником і нестача фінансування загальмували його спорудження. Відтак дитсадок №9 «Кобзарик» на три сотні дітей, як частину цього НВК, вдалося відкрити лише у вересні 2019 року. А початкову школу досі не будували.

Читайте також: Хмельницький отримає від європейців кредит на утеплення кількох дитсадків і школи

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую