ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельницький візьме кредит на добудову школи: коли її планують відкрити

Суспільство 1613
Будівництво навчально-виховного комплексу на вулиці Залізняка стартувало у 2017 році
Будівництво навчально-виховного комплексу на вулиці Залізняка стартувало у 2017 році. Фото: з архіву редакції

Місто має позичити 60 мільйонів гривень.

Вчора, 9 червня, на сесії Хмельницької міської ради депутати погодилися взяти 60 мільйонів гривень кредиту. Ці кошти спрямують на добудову навчально-виховного комплексу на вулиці Залізняка, 32, що у мікрорайоні Озерна. На переконання місцевої влади, завдяки кредитним коштам школа може запрацювати у цьому році.

Спершу нагадаємо, що спорудження цього навчально-виховного комплексу стартувало у 2017-му. У ньому об’єднанні дитсадок і початкова школа. Будівництво виявилося довшим, ніж планувалося.

Дитсадок №9 «Кобзарик» вдалося відкрити у вересні минулого року. Натомість будівництво школи триває надалі. Найперше на це вплинула нестача фінансування. Власне, щоб розв’язати цю проблему й швидше завершити спорудження школи, міська рада вирішила взяти кредит.

За словами начальника фінансового управління міської ради Сергія Ямчука, 60 мільйонів гривень кредиту візьмуть в «Укргазбанку». Їх потрібно повернути впродовж п’яти років. Однак в умовах договору передбачена можливість дострокового погашення кредиту.

Перший рік відсоткова ставка становитиме 11,9 відсотка річних, а з другого року — облікова ставка Національного банку України плюс 5,4 відсотка річних. Комісія, поруки та майнове забезпечення не передбачені.

«Хочу зазначити, що ця відсоткова ставка є однією з найнижчих по Україні, — розповідає Сергій Ямчук. — Це дасть нам змогу у 2021 році завершити будівництво школи. Також цьогоріч з міського бюджету на такі роботи виділили 30 мільйонів гривень та 20 мільйонів гривень субвенції з обласної скарбниці».

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин додав, що школа на вулиці Залізняка розрахована на 750 учнів. Усі роботи заплановано завершити до жовтня-листопада цього року. Й у листопаді там має розпочатися навчання, яких переведуть з інших шкіл.

Читайте також: Уряд виділив гроші на добудову хмельницького Палацу спорту: що далі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую