ye-logo.v1.2

Розвиток дитини до 6 місяців – з чого почати? На правах реклами

Суспільство 14394
У пів року малюк вже легко впізнає обличчя і голоси рідних людей
У пів року малюк вже легко впізнає обличчя і голоси рідних людей. Фото: motherhoodindia.com

У цьому віці дитина починає активно освоювати навколишній світ

Досягнення дитиною піврічного віку стає важливою віхою в історії її розвитку. Вона починає активніше освоювати світ, більше рухатися, пробувати «дорослу» їжу в зв'язку з настанням прикорму, досліджувати й пізнавати дитячі іграшки. Можна лише в узагальненому плані позначити специфіку цього етапу життя. Багато що визначається особливостями періоду виношування малюка, пологів, а також спадковими характеристиками.

Зміни протікають в різних напрямках. Вони зачіпають розумову, психологічну, фізичну та емоційну сфери організму дитини. У віці пів року малюк починає демонструвати свій настрій оточуючим і усвідомлює власні бажання.

Фізичний розвиток

Чітких рамок того, що повинен вміти малюк, немає. У кожного свій темп розвитку. В середньому вага, в порівнянні з попереднім місяцем, збільшується на 600 г, а до наявного зростання додається ще до 2,5 см. Вага дитини становить приблизно 6300-8700 г, а зріст досягає 65-70 см. Батьки можуть приступати до знайомства дитини з різноманітними продуктами, смаками і консистенціями, вибравши варіант традиційного методу прикорму або самоприкорм. Малюк здатний пити з поїльника, їсти їжу у формі пюре або маленькими шматочками.

Вміння і навички

  • Реагує поворотом голови на людський голос або переміщення яскравої речі, брязкальця.
  • Перевертається зі спини на живіт і навпаки, проте багато карапузів надають перевагу лежати на животі, тому що так у них розширюється ширший для огляду простір.
  • Зміцнюються хребетні і спинні м'язи, що дозволяє дитині сідати з допомогою дорослого. Малюки впевнено приймають таке становище і тримають спину. Однак в такій позі педіатри рекомендують їм залишатися не довше 20 хв. Особливо активні та енергійні карапузи роблять перші спроби повзання.
  • Поступово вчиться контролювати свої рухи ніжками і ручками. Якщо відразу після народження дії були хаотичні, то тепер малюк може усвідомлено брати цікавий йому предмет.
  • Фізично організм ще не готовий до освоєння прямоходіння. Лікарі вважають, що не варто намагатися ставити крихітку на ніжки у віці 6 місяців, адже опорна система малюка ще недостатньо сформована для цього.
  • Прорізування зубів — грандіозна зміна, яка властива піврічному віку. Якщо малюк частіше вередує, у нього підвищується слиновиділення, він засовує в рот предмети або пальці, то це ознаки майбутньої появи молочних зубок. У діток це явище протікає по-різному. При підвищенні температури тіла, погіршення самопочуття, варто відвідати педіатра.

Емоційні і психічні зміни

На зміну нервово-психологічних рефлексів приходять емоції. Починається процес формування їх характеру. Спокійні дітки безтурботно спостерігають за тим, що відбувається. Вони можуть довго возитися з однією і тією ж іграшкою. Енергійні діти активно рухаються, хочуть вставати, дістатися до вподобаного предмета.

У шість місяців дитина вже вловлює емоційний стан і настрій домашніх. Малюк цілеспрямовано утримує погляд на цікавих йому предметах. Він усвідомлено проявляє радість або невдоволення. Своїх батьків виділяє серед інших людей, а при появі мами у нього піднімається настрій.

У цьому віці багато малюків починають усвідомлювати, що за допомогою своїх емоційних реакцій вони можуть домагатися бажаного. В такому випадку сльози й істерики стають ефективним засобом тиску на дорослого. Скажімо, дитина може звикнути, що якщо вона починає плакати, то відразу з'являється мама і намагається її заспокоїти.

Малюкові подобається слухати казки, колискові й оповідання. Дорослим бажано слова супроводжувати демонстрацією тих речей, про які йде мова. Скажімо, якщо героєм історії став зайчик, то покажіть йому іграшкового зайчика.

Дитина стане швидше розвиватися, якщо розмовляти з нею і коментувати те, що робите. Це дозволить їй швидше оволодіти мовою. Вже на інтуїтивному рівні вона буде запам'ятовувати вимову і значення слів, а також відчувати присутність рідних, тепло, турботу і любов.

Іграшки

Педагоги рекомендують в цьому віці використовувати розвивальні ігри. Особливо доцільне вдосконалення дрібної моторики рук, тому що вона позитивно позначається на розумовому і мовленнєвому розвитку малюка. Ігри з предметами на сортування по кольору, розміру — важливі складові розвивального процесу.

Корисними для цього віку будуть пазли-половинки, музичні і тактильні книги з барвистими зображеннями, м'які іграшки, пірамідки і сортери. Також необхідними будуть силіконові або каучукові прорізувачі, які допоможуть знизити свербіж ясен.

Для гармонійного розвитку малюка важлива увага, підтримка і турбота батьків.

Потрібно намагатися спокійно ставитися до примх і істерик малюка. У цьому віці його увагу легко перевести на щось інше. Зовсім скоро він забуде про те, що ж його так сильно засмутило.

Коментарі:

Liudmyla Kernytska 02.09.2021 09:44

Наша любимая книга

Liudmyla Kernytska 02.09.2021 09:43

Начать лучше со сказок на ночь, карточек Домана и развития мелкой моторики по Монтессори. Еще есть обалденные звуковые и тактильные книги Асборн букс. У нас уже целая коллекция, назвается SOUND BOOKS Подробнее: https://kids-books.com.ua/publisher/usborne-books/sound-books/

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую