ye-logo.v1.2

За переказами, вода з джерела Святої Анни допомагає при різних захворюваннях, особливо — при зниженому зорі

Суспільство 3043
Перед освяченням джерела відбулася спільна молитва
Перед освяченням джерела відбулася спільна молитва. Фото: risu.ua

У Городку освятили цілюще джерело і капличку.

Серед городоччан джерело Святої Анни відоме вже, мабуть, кілька віків. Здавна люди брали з нього воду і вірили в її цілющі властивості. “Свідчень про цілюще джерело я чув чимало, — розповідає настоятель парафії Святого Станіслава, єпископа і мученика, Римо-католицької церкви в Україні отець Віктор Лутковський. — Зокрема, одна наша парафіянка розповідала, що дівчиною почала втрачати зір. Старші люди порадили їй вмиватися водою із джерела Святої Анни. Вона щодня ходила до нього, вмивалася водою і щиро молилася до святої. І зір відновився. Люди пили цю воду при різних хворобах, і вона допомагала. Власне, допомагала віра в Бога і щира молитва. Адже коли людина вірить, то ця віра сприяє тому, що вона отримує потрібну благодать. А неподалік цього джерела був храм Святої Анни, зведений 1732 року. На жаль, його зруйнували у 30-х роках минулого століття. Два роки тому представники громадської організації “Польська молодь Городоччини” виступила з ініціативою відновити джерело Святої Анни, встановити там капличку, тобто надати цьому місцю релігійного характеру”.

Джерело Святої Анни відоме ще й тим, що у ньому городоччани знайшли ікону цієї святої. “Коли у місті не було водогону, воду люди брали з джерел, — розповідає голова організації “Польська молодь Городоччини” Роман Ющишин. — Якось одна жінка помітила, що у джерелі щось віддзеркалюється. Вона подумала, що то якісь коштовності. Проте, коли дістала, виявилося, що це — натільний медальйон з образом Святої Анни. Переказують, що його передали в костел Святої Анни. А у 30-х роках, коли радянська влада почала нищити храми, образ вивезли у Польщу. Нині невідома доля цієї ікони. А ось щодо цілющих властивостей джерельної води, то існує чимало свідчень. Люди, які з вірою її споживали, отримували зцілення від різних хвороб. Під час Другої світової війни німці досліджували цю воду, й на їхніх картах цілющих джерел городоцьке було позначене особливим знаком”.

Тривалий час джерело відновлювали силами городоччан — парафіян римо-католицької парафії, польської громади та небайдужих мешканців. Ескізний проєкт каплички розробив місцевий художник Іван Тлустий.

“Молодь виготовила магнітики, брелоки, видала календар — це все ми реалізовували, а гроші спрямовували на відновлення джерела, будівництво каплички і облаштування території, — розповідає Роман Ющишин. — Також допомагали місцеві підприємці, польська діаспора. Усі роботи виконували самотужки. Намагалися передати історичний дух та надати затишку цьому місцю”. Для зведення мурів використали старовинну цеглу середини ХІХ століття.

Й нарешті нещодавно капличку та джерело освятили. В освяченні взяв участь єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський, а також священники місцевої римо-католицької парафії, Української греко-католицької церкви та Православної церкви України.

Читайте також: За зціленням водою - у Ключівку, що на Красилівщині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую