ye-logo.v1.2

Запитують про щеплення і блокують смартфон: черговий фейк у месенджерах

Суспільство 5936
Хмельничан попереджують про черговий фейк
Хмельничан попереджують про черговий фейк. Фото: ye.ua

Частина інтернет-користувачів підхопила ще одне вірусне повідомлення.

Черговий фейк розгулює в соцмережах та месенджерах українців. «Нова афера», «інформація від поліції» – так розпочинаються повідомлення із закликом берегтися від аферистів. Далі у тексті йдеться, що невідомі телефонують і просять натиснути цифру «1», якщо ви зробили щеплення. Після того, як ви це зробите, телефон одразу блокують і зламують. Крім того, «доброзичливці» одразу ж нагадують у повідомленні, що в багатьох до телефону прив’язані банківські картки. Тож варто бути обережними та поділитися цією інформацією з рідними та у групових чатах. І додають: «уже є випадки за цією схемою».

Масова розсилка дійшла й до хмельничан, які теж активно поширюють неперевірену інформацію у вайбер-чатах. Однак, за повідомленням поліції, у Хмельницькому районі подібних звернень від людей не було. Це сайту «Є» підтвердила старша інспекторка з комунікації Хмельницького районного управління поліції Людмила Берестовська.

Водночас про те, що це черговий фейк, який прийшов до нас із Росії, а до того облетів ще кілька країн, повідомляє «По той бік новин».

«Цей фейк активно поширювали в РФ в середині минулого місяця, а у квітні та травні - у Індії. Жодного дзвінка із блокуванням телефона не було зафіксовано в жодній країні, як не було і жодної заяви в правоохоронні, - зазначають на сторінці проєкту. - Ніхто не може заблокувати ваш телефон дистанційно, якщо ви не встановили перед цим якийсь зловмисний додаток».

За коментарем із роз’ясненням «По той бік новин» звернулися до одного з мобільних операторів. Там експерти пояснили, що зловмисник не має доступу до вашого смартфона під час дзвінка, що б ви не натискали. Такий доступ може бути, якщо ви, наприклад, завантажите відповідну програму, чи відкриєте файл, наприклад, з вірусом, який може надійти через месенджер.

Для того, щоб заблокувати телефон, потрібно провести низку дій на самому телефоні.

«Ця розсилка може бути запущена для того, щоб перевірити, наскільки легко українці ведуться на фейки», - додають у виданні.

Читайте також: Аутизм у дітей і генетичні мутації. Чому міфи про вакцинацію небезпечні

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую