Гаряча тема:
- Війна
Землетрус 23 вересня: що кажуть про нього сейсмологи
Місце, де зафіксували епіцентр землетрусу, належить до сейсмоактивної зони.
Землетрус, який відчули мешканці Хмельниччини сьогодні вранці, 23 вересня, досі обговорюють в соцмережах. Звук, схожий на гул важкої техніки, добряче налякав тих, хто відчув, як трусонуло.
Землетрус магнітудою 4,3 бала зафіксували близько 6:15 – 6:20. У Головному центрі спеціального контролю повідомили, що його епіцентр - в Тернопільській області в районі міста Чортків, на глибині 6 кілометрів. За класифікацією землетрус відноситься до помірних, відчувається людьми всередині приміщення. При таких поштовхах предмети, які висять, можуть сильно коливатися, картини зрушуватися з місця. Відчутні коливання порівнюють з коливаннями, утвореними падінням тяжких предметів усередині будівлі.
Наскільки небезпечним може бути такий землетрус сайт «Є» розпитав в сейсмолога Олександра Кендзеру, заступника директора з наукової роботи Інституту геофізики, член-кореспондент Національної Академії Наук України.
«Як для нашої території – це землетрус середньої величини, - каже сейсмолог. - Це не були поштовхи максимальної сили, які у нас можуть бути, що можуть призвести до руйнування. На щастя, сильні землетруси трапляються у нас дуже рідко».
Він додає, що місце, де зафіксували епіцентр землетрусу, - це територія близька до кордонів трьох областей – Чернівецької, Івано-Франківської та Тернопільської. Там регулярно відбуваються слабкі землетруси, які фіксуються сейсмічними станціями.
«Ми знаємо, що це сейсмоактивна зона, - каже науковець. – Тут поштовхи відчувалися найсильніше. Оскільки глибина епіцентру землетрусу була невелика, то відбулося швидке згасання сейсмічної енергії».
Раніше Олександр Кендзера розповідав сайту «Є», що ніхто з науковців, які працюють в цьому напрямку, наразі не вважає, що землетруси відбуваються за розкладом. Вони є випадковими подіями, і виникають лише тоді, коли створюються певні умови для цього. Тож, за словами науковця, час виникнення великого землетрусу, передбачити не можна.
«Так, можна говорити, що відбуваються зміни у напружено-деформованому стані геологічного середовища, але це не означає наближення землетрусу», - зазначав Олександр Володимирович.
І навіть якщо землетрус таки колись станеться, за словами науковця, максимум, що може очікувати Хмельниччину, - це поштовхи, магнітудою 7 балів. Але додає, що це дуже рідкісні землетруси, які відбуваються раз на… 5 тисяч років. Але, звісно ж, і до них потрібно готуватися. Передусім, дотримуючись державних будівельних норм при зведенні будинків.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: