ye-logo.v1.2

Землетрус 23 вересня: що кажуть про нього сейсмологи

Суспільство 8464
Науковці кажуть, час виникнення великого землетрусу, передбачити не можна
Науковці кажуть, час виникнення великого землетрусу, передбачити не можна. Фото: з архіву

Місце, де зафіксували епіцентр землетрусу, належить до сейсмоактивної зони.

Землетрус, який відчули мешканці Хмельниччини сьогодні вранці, 23 вересня, досі обговорюють в соцмережах. Звук, схожий на гул важкої техніки, добряче налякав тих, хто відчув, як трусонуло.

Землетрус магнітудою 4,3 бала зафіксували близько 6:15 – 6:20. У Головному центрі спеціального контролю повідомили, що його епіцентр - в Тернопільській області в районі міста Чортків, на глибині 6 кілометрів. За класифікацією землетрус відноситься до помірних, відчувається людьми всередині приміщення. При таких поштовхах предмети, які висять, можуть сильно коливатися, картини зрушуватися з місця. Відчутні коливання порівнюють з коливаннями, утвореними падінням тяжких предметів усередині будівлі.

Наскільки небезпечним може бути такий землетрус сайт «Є» розпитав в сейсмолога Олександра Кендзеру, заступника директора з наукової роботи Інституту геофізики, член-кореспондент Національної Академії Наук України.

«Як для нашої території – це землетрус середньої величини, - каже сейсмолог. - Це не були поштовхи максимальної сили, які у нас можуть бути, що можуть призвести до руйнування. На щастя, сильні землетруси трапляються у нас дуже рідко».

Він додає, що місце, де зафіксували епіцентр землетрусу, - це територія близька до кордонів трьох областей – Чернівецької, Івано-Франківської та Тернопільської. Там регулярно відбуваються слабкі землетруси, які фіксуються сейсмічними станціями.

«Ми знаємо, що це сейсмоактивна зона, - каже науковець. – Тут поштовхи відчувалися найсильніше. Оскільки глибина епіцентру землетрусу була невелика, то відбулося швидке згасання сейсмічної енергії».

Раніше Олександр Кендзера розповідав сайту «Є», що ніхто з науковців, які працюють в цьому напрямку, наразі не вважає, що землетруси відбуваються за розкладом. Вони є випадковими подіями, і виникають лише тоді, коли створюються певні умови для цього. Тож, за словами науковця, час виникнення великого землетрусу, передбачити не можна.

«Так, можна говорити, що відбуваються зміни у напружено-деформованому стані геологічного середовища, але це не означає наближення землетрусу», - зазначав Олександр Володимирович.

І навіть якщо землетрус таки колись станеться, за словами науковця, максимум, що може очікувати Хмельниччину, - це поштовхи, магнітудою 7 балів. Але додає, що це дуже рідкісні землетруси, які відбуваються раз на… 5 тисяч років. Але, звісно ж, і до них потрібно готуватися. Передусім, дотримуючись державних будівельних норм при зведенні будинків.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую