ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому знову зацвіли каштани: як це явище пояснюють екологи

Суспільство 1220
Осіннє цвітіння, на думку науковців, має приховану загрозу
Осіннє цвітіння, на думку науковців, має приховану загрозу. Фото: автора

Квітучі не за «розкладом» дерева нині можна побачити у центрі міста на вулиці Кам’янецькій.

У Хмельницькому знову квітнуть каштани. В останні роки таке явище восени – вже звичне для мешканців міста. Повторне цвітіння спостерігають у вересні - жовтні. Звісно, воно не таке масове, як весняне, але привертає увагу перехожих. Квітучі не за «розкладом» каштани нині можна побачити у центрі міста на вулиці Кам’янецькій.

Утім, на думку науковців, подібна аномалія має приховану загрозу. Керуюча Хмельницьким ботанічним садом, доцент кафедри екології у Хмельницькому національному університеті Людмила Казімірова, каже, що, передусім, несвоєчасне квітування рослин пов’язане зі стресом.

«Повторне несвоєчасне квітування деревних рослин не є дивиною у природі, - пояснює Людмила Казімірова. - Воно не таке рясне, менш яскраве і малотривале. Це ненормальне явище для рослини, оскільки відсутня його біологічна доцільність - насіння утворених плодів не достигає. Причина одна - стрес, який настає в результаті багатьох чинників: засухи, або навпаки, надмірних дощів, надлишку солей у грунті, забруднення повітря».

Цього року, додає вона, знову ми спостерігали тривалий період засухи та період проливних дощів. І одне, й інше – це стрес для рослин.

Окрім того, стрес, зокрема у каштанів, може викликати і так зване омолодження дерев.

Наразі, за словами Людмили Казімірової, у Ботанічному саду університету можна подекуди спостерігати повторне квітування спірей та вейгел. В останні роки це вже стало більше своєрідною нормою, ніж винятком.

Нагадаємо, у минулі роки, наприклад, науковці спостерігали на Хмельниччині ще одне аномальне цвітіння: тоді у листопаді над Дністром розквітла… сон-трава.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую