ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Штрафи за відсутність «ковідних» документів платитимуть пасажири. Проте не скрізь

Суспільство 3019
Необхідність мати документи про щеплення або негативний результат тестування не поширюються на неповнолітніх
Необхідність мати документи про щеплення або негативний результат тестування не поширюються на неповнолітніх. Фото: ілюстративне pixabay.com

Відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автотранспортом між регіонами, тепер покладається на пасажирів.

Відповідальність за наявність документів про ковід-безпечність під час поїздок автомобільним транспортом між областями відтепер покладається на пасажирів. Про це йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я, яке посилається на відповідні зміни, внесені до 20 жовтня на засіданні Кабміну.

Якщо раніше у нових правилах пасажирських перевезень на час дії карантину зазначалося, що відповідальність за наявність таких документів у водіїв та пасажирів несе перевізник, то тепер зміни передбачають, що під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами відповідальність за наявність таких документів поклали на пасажирів. Щоправда, нові обмеження не стосуються легкових автівок.

Як і раніше, норма щодо наявності документу про щеплення або негативного результату тестування не поширюються на неповнолітніх.

Регулярні та нерегулярні перевезення автомобільним транспортом (автобусами)

Як зазначають в МОЗ, стосуються правила як і регулярних, так і нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях.

«Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п’яти (без врахування дітей до 14 років). Водночас, дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї», - пояснюють в Міністерстві охорони здоров’я.

Водночас, додають, перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів.

Залізничний транспорт

А от під час перевезень у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів і надалі несе перевізник.

Яка передбачена відповідальність

Відсутність документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17-ти тисяч гривень до 34-х тисяч гривень.

Нагадаємо, що з 21 жовтня набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень на жовтому та червоному рівнях епіднебезпеки.

Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки потрібно мати один із вказаних документів:

оформлений на порталі «Дія» або в однойменному додатку «жовтий» чи «зелений» міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря;
негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Читайте також: Нові правила перевезення пасажирів: репортаж з хмельницького залізничного вокзалу

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую