ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому пішов з життя відомий режисер Сергій Брижань

Суспільство 2279
Десятки років творчого життя Сергій Брижань присвятив рідному театру «Дивень» у Хмельницькому
Десятки років творчого життя Сергій Брижань присвятив рідному театру «Дивень» у Хмельницькому. Фото: dyven.org

Десятки років творчого життя Сергій Брижань присвятив рідному ляльковому театру.

Учора, 28 жовтня, в Хмельницькому пішов з життя головний режисер Хмельницького академічного обласного театру ляльок «Дивень», заслужений діяч мистецтв Сергій Брижань. Його серце перестало битися після хвороби. Сергієві Брижаню було 65 років.

«Це важка втрата не тільки для театру ляльок, для творчої спільноти, а й для усього міста та України. Його талант знали та шанували скрізь. Він був тією творчою та неординарною особистістю, яка надихала багато поколінь», - каже про втрату Ірина Трунова, директорка академічного обласного театру ляльок «Дивень».

Десятки років творчого життя Сергій Брижань присвятив рідному театру.

«Вперше, 1 вересня 1973 року переступив я цей поріг і потрапив у чарівний світ, відкривати який допомагали унікальні люди, закохані у дивовижну професію лялькаря, - розповідав про себе свого часу митець. - Мені щастило на ролі, на партнерів по сцені, на театральні школи. Мені пощастило у 1989 році вже режисером очолити рідний театр. І от, вже ціле життя ми всі разом займаємось такою химерною і такою солодкою працею творінням щоразу нового, гіпнотичного світу оживаючої форми».

Сергій Миколайович народився 1 січня 1956 у селищі Ситківці Немирівського району на Вінниччині. У 1966-у році родина переїхала до Хмельницького. Саме тут у 1973-у майбутній режисер завершив хмельницьку середню школу №17. Того ж року його прийняли в акторську трупу Хмельницького театру ляльок. А вже за кілька років він став студентом Харківського інституту мистецтв ім. І. Котляревського (спеціальність «актор театру ляльок»). Згодом отримав ще одну спеціальність - «режисура драми» зі спеціалізацією «режисура театру ляльок».

У творчій спільноті Сергія Брижаня знали як талановитого режисера. Він став автором сотень лялькових вистав. Його творчість відзначена на багатьох фестивалях не лише в Україні, а й за кордоном. П'єси, інсценізації, авторизовані переклади авторства Сергія Брижаня з успіхом йдуть на багатьох сценах театрів ляльок України. Кращі вистави режисера виростали з фольклорних джерел, в яких за всієї свободи інтерпретації завжди зберігалося корінні еталони народної культури.

Сергій Брижань мав звання Заслуженого діяча мистецтв України та був лауреатом премії Кабінету Міністрів України ім. Лесі Українки. За створення унікальної знакової системи рішення лялькових вистав він став лауреатом премії Національної спілки театральних діячів України ім. В. Клеха (Україна-США) , а також був президентом Всеукраїнської громадської організації лялькарів «UNIMA-УКРАЇНА» - національного центру Міжнародної спілки діячів театру ляльок.

Поховають Сергія Брижаня завтра, 30 жовтня, у Хмельницькому.

Вічна пам’ять митцеві... Щирі співчуття родині…
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую