ye-logo.v1.2

Двадцятивосьмирічний Ігор Бабій ледь не загинув під товщею кукурудзи

Суспільство 3641
Фото: автора

Ігор Бабій та Юрій Ковальчук товаришують давно. Разом, як кажуть, хлопці не один пуд солі з’їли, бо ж живуть по сусідству. А нещодавно їхня дружба пройшла серйозне випробування. І Юрій пройшов його на відмінно.

Обидва хлопці веселі, на запитання кореспондента відповідали жартома, постійно підсміюючись один над одним. І дивлячись на них, ніхто б не сказав, що два дні тому обидвоє пережили справжній стрес.

«Все сталося так швидко, що хлопців миттєво затягнуло з головою»
… Минулого понеділка, 27 червня, Юрій та Ігор заступили на зміну, на Ярмолинецьку базу зі зберігання зерна «ТОВ «Хмельницькхлібопродукт». Як хлопці пояснили, через дощі верхній шар кукурудзи, що зберігалася у величезних металевих бочках висотою більше 20 метрів, діаметром метрів 30, затвердів, і десь о пів на дев’яту вечора чотири чоловіки зі зміни полізли у ємність, аби розбити його палицями.
«У великій бочці зберігаються тонни кукурудзи, - розповідає Юрій Ковальчук. - Нас четверо чоловік, ті, хто не боїться висоти, полізли туди і почали товкти затверділу кукурудзу палицями, Аж раптом двох чоловік потягнуло донизу. Це сталося так швидко, що хлопців миттєво затягнуло з головою. Ми з напарником почали розгрібати кукурудзу, а вона, як вирва, тягне усе вниз.
Але якось намацали руку, і в той час як мій напарник тримав її, аби людину не потягнуло ще нижче, я вистрибнув з бочки і вимкнув транспортери. Бо зерно сипалося і затягувало людей всередину.
… Почали витягувати. Було важко було і страшно, бо зерно просто під ногами йшло донизу. Добре, що кукурудзи в бочці було насипано трохи більше, ніж на два метри. І нам вдалося витягнути Ігоря, уже непритомного. Він добряче наковтався кукурудзи, вона забила йому горло, набилася в кишки. Я вишкрябував йому кукурудзу з рота, а хлопці тим часом били його по обличчю, животу, по спині. Коли він почав кашляти, випльовуючи кукурудзу, ми одразу ж полізли за другим, бо вже прибігла вся зміна. Почали відпарпувати, знайшли руку, спробували тягнути, але його так затиснуло, що нам було чути, як рука тріщала… Доки діставали, минуло півгодини, і чоловік був уже неживий.
Ігорю пощастило - полізши в бочку, він намотав на руку троса. І так з ним у руці його й потягнуло донизу, і рятувальники змогли натрапити на неї і вчасно витягнути хлопця. Крім того, він затримався, бо якраз під ним знаходився мотор. Такий маленький шматочок металу, а він пальцями на ньому зачепився і так стояв. А той чоловік пішов глибше…».

Босий і без штанів побіг додому
Ігор, який дивом залишився живим, не пам’ятає взагалі нічого. Очевидці розповідають, що він раптово зірвався і кудись побіг.
«Збиваю кукурудзу, але раптом вона наче лавина посунулася, і я пішов донизу, - розповідає 28-річний батько двох дітей, - А далі - провал. Пам’ятаю лише, що коли прийшов до тями, дуже налякався і босий, без штанів, бо коли витягували, усе сповзло і залишилося в бочці, побіг додому. Потім знову якийсь провал, і я опинився вдома. Як мені згодом сказали, люди з села їхали додому і підвезли мене».
Дружина Ігоря розповідає, що, коли вранці приїхала з роботи, з блукаючого погляду чоловіка відчула, що напередодні щось сталося, але з його безладної мови не зрозуміла нічого.
«Він уже зараз відійшов, а вчора, коли ми прийшли його провідати, він був як пришиблений, - каже Юрій. - Зайшли, а він у валянках, в кожусі та шапці сидить на ліжку і щось белькоче».
… «Він побіг, а я був до останнього, - каже Юрій. - Бачив, як приїхав син чоловіка, якого ми викопували, і він вже з нами витягував батька. Це тривало півгодини, і нарешті ми його витягнули. Я його за голову мацав, він був ще теплий, і ми намагалися діставати йому з рота кукурудзу, били по спині, по грудях, так як Ігоря. Але чоловік не дихав. Ми навіть не могли зробити йому штучне дихання, тому що дихальні шляхи були забиті кукурудзою.
Це був страшний стрес для всіх. Пам’ятаю, коли приїхала міліція і почала брати свідчення, один хлопець на всі їхні запитання повторював одне: «Хочу до мами».
Та й сам Юрій, як би він не намагався триматися, забути пережитий жах не може. За словами його дружини, хлопець вже яку ніч кидається з криком: «Відсипайте, викопуйте, тягніть!».
Чоловіку, який загинув, нещодавно виповнилося 49 років. Залишилася вдова і двоє синів, які, до речі, працюють на цьому ж підприємстві.
Рік тому тут же загинув молодий хлопець, якого затягнуло під тонни пшениці.

Крапки над «і» поставить судовий експерт
«Поки що нічого конкретного сказати не можу, - каже заступник начальника управління «Держгірпромнагляд» по Хмельницькій області Петро Матущак, - оскільки зараз у цій справі проводиться розслідування. Одне можу сказати, що технологічне устаткування офіційно не було прийняте в експлуатацію. А це є прямим порушенням з боку роботодавця, який завантажив туди зерно і проводив ряд технологічних процесів. Не було вжито й ніяких засобів і заходів безпеки при знаходженні людей всередині чану. Крім того, Ярмолинецька база зі зберігання зерна «ТОВ «Хмельницькхлібопродукт» не отримала дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки. Так що чекаємо даних судового експерта з питань охорони праці».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую